Trwa ładowanie...
IAR

Ofiara księdza pedofila domaga się odszkodowania od Kościoła

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie odbędzie się kolejna rozprawa w procesie o zadośćuczynienie. To pierwszy taki proces w kraju. Marcin K., ofiara byłego proboszcza z Kołobrzegu, domaga się 200 tysięcy złotych odszkodowania od diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, parafii w Kołobrzegu i byłego jej proboszcza.
Share
Ofiara księdza pedofila domaga się odszkodowania od Kościoła
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d2okrk8

W piątek zeznawać będą między innymi Marcin K. oraz biskup Edward Dajczak, ordynariusz diecezji. Do przestępstw dochodziło w latach 1999 - 2001. Marcin K. twierdzi, że przełożeni byłego proboszcza wiedzieli o jego skłonnościach.

Mecenas Krzysztof Wyrwa, który reprezentuje diecezję i kołobrzeską parafię, uważa, że kierowany do nich wniosek o odszkodowanie jest bezzasadny. Według mecenasa Marcin K. powinien domagać się odszkodowania od byłego księdza. Innego zdania jest pełnomocnik Marcina K., mecenas Wojciech Dobkowski.

Podczas poprzedniej rozprawy zeznawali byli biskupi diecezjalni. Zaprzeczyli, by mieli jakąkolwiek wiedzę na temat skłonności pedofilskich Zbigniewa R. Były proboszcz z Kołobrzegu został usunięty ze stanu duchownego. W więzieniu odsiaduje dwuletni wyrok.

d2okrk8

Podziel się opinią

Share
d2okrk8
d2okrk8
Więcej tematów