Trwa ładowanie...
de62lu3

Odzyskanie wraku tupolewa. Lech Wałęsa zamieścił odważne porównanie

Były prezydent Lech Wałęsa nie przestaje komentować katastrofy smoleńskiej i dotyczącego jej śledztwa. - Z uśmiechem 17 września pożegnałem armię rosyjską, a oni nie radzą sobie z odbiorem samolotu - napisał na swoim facebookowym profilu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odzyskanie wraku tupolewa. Lech Wałęsa zamieścił odważne porównanie
(WP.PL)
de62lu3

Do posta dołączył dwa zdjęcia z sierpnia i września 1993 roku. Na pierwszym obok Wałęsy widać rosyjskiego prezydenta Borysa Jelcyna, na drugim były prezydent RP podaje dłoń rosyjskim żołnierzom. Przypomnijmy, że w 1993 roku wojska rosyjskie opuściły Polskę.

Wpis Wałęsy można odbierać jako argument, że odzyskanie wraku Tu-154 jest możliwe i nie potrafi tego jedynie zrobić obecna władza.

Reakcje odbiorców

Internauci docenili porównanie Wałęsy. - W samo sedno panie prezydencie - napisał jeden z użytkowników. Inni dziękowali za jego działania, kiedy pełnił funkcję prezydenta.

Facebook/Lech Wałęsa

Nie zabrakło też negatywnych komentarzy.

Facebook/Lech Wałęsa

Część użytkowników zwróciło też uwagę, że sprowadzić wraku nie udało się też rządzącej wcześniej Platformie Obywatelskiej.

de62lu3

Teoria Wałęsy

To nie pierwszy raz kiedy prezydent zabiera głos w tej sprawie. Wałęsa uważa, że to Lech Kaczyński doprowadził do katastrofy smoleńskiej, a więc do swojej śmierci i wszystkich osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku. - Złą, nieodpowiedzialną, fatalną decyzję podjął Prezydent Lech Kaczyński. On funkcyjnie jest odpowiedzialny za ten wypadek i śmierć swoją i całego zespołu - zaznaczył Wałęsa w jednym z postów na Facebooku.

Źródło: Facebook

de62lu3

Podziel się opinią

Share

de62lu3

de62lu3
Więcej tematów