Trwa ładowanie...
odstrzał dzików

Odstrzał dzików. Myśliwi zabili ich już 721

W weekend odbyły się pierwsze z zaplanowanych masowych odstrzałów dzików. W 437 polowaniach na terenie całego kraju zastrzelono 721 zwierząt. Byłoby ich więcej, gdyby nie aktywiści i sami myśliwi.

Share
Odstrzał dzików. Myśliwi zabili ich już 721
Źródło: East News, fot: Piotr Kamionka
d4l2wst

- To nie jest rzeź czy masowe zabijanie, tylko ograniczanie populacji dzików - powiedział w rozmowie z Radiem ZET Paweł Niemczuk. Główny Lekarz Weterynarii przekonywał, że nie ma mowy o odstrzale 200 tysięcy tych zwierząt.

W weekend 12-13 stycznia odbyły się pierwsze z zaplanowanych na masowych polowań. Odstrzał objął 8 województw. Kolejne polowania w dwa kolejne weekendy stycznia.

W obronie dzików

Działaniom resortów rolnictwa i środowiska, które zachęcały i zachęcają myśliwych do odstrzału dzików, sprzeciwiają się aktywiści. Protesty w obronie tych zwierząt odbyły się w kilkunastu miastach. W internecie można znaleźć kilka petycji i setki apeli o zaprzestanie odstrzałów.

"Co to zmieni?" Myśliwi o wybiciu dzików

Ministerstwo Środowiska apelowało do o intensywny odstrzał dzików, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ASF. Resort rolnictwa płaci z kolei myśliwym za zabijanie tych zwierząt, (650 zł za lochę i 300 za odyńca), bo mogą one zarażać świnie, ale też niszczyć uprawy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4l2wst

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l2wst
d4l2wst
Więcej tematów