Trwa ładowanie...
d4mcnku

Odstrzał dzików. Myśliwi zabili ich już 721

W weekend odbyły się pierwsze z zaplanowanych masowych odstrzałów dzików. W 437 polowaniach na terenie całego kraju zastrzelono 721 zwierząt. Byłoby ich więcej, gdyby nie aktywiści i sami myśliwi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Myśliwi zabili 721 dzików w polowaniach wielkoobszarowych w miniony weekend
Myśliwi zabili 721 dzików w polowaniach wielkoobszarowych w miniony weekend (East News, Fot: Piotr Kamionka)
d4mcnku

- To nie jest rzeź czy masowe zabijanie, tylko ograniczanie populacji dzików - powiedział w rozmowie z Radiem ZET Paweł Niemczuk. Główny Lekarz Weterynarii przekonywał, że nie ma mowy o odstrzale 200 tysięcy tych zwierząt.

W weekend 12-13 stycznia odbyły się pierwsze z zaplanowanych na masowych polowań. Odstrzał objął 8 województw. Kolejne polowania w dwa kolejne weekendy stycznia.

d4mcnku

W obronie dzików

Działaniom resortów rolnictwa i środowiska, które zachęcały i zachęcają myśliwych do odstrzału dzików, sprzeciwiają się aktywiści. Protesty w obronie tych zwierząt odbyły się w kilkunastu miastach. W internecie można znaleźć kilka petycji i setki apeli o zaprzestanie odstrzałów.

"Co to zmieni?" Myśliwi o wybiciu dzików

d4mcnku

Ministerstwo Środowiska apelowało do o intensywny odstrzał dzików, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ASF. Resort rolnictwa płaci z kolei myśliwym za zabijanie tych zwierząt, (650 zł za lochę i 300 za odyńca), bo mogą one zarażać świnie, ale też niszczyć uprawy.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4mcnku

d4mcnku
d4mcnku
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów