Trwa ładowanie...
d1jfhg8
Odsiadka albo ślub. Kontrowersyjny wyrok amerykańskiego sędziego
x-news/TVN 24x-news/CNN Newsource

Odsiadka albo ślub. Kontrowersyjny wyrok amerykańskiego sędziego

Josten Bundy stanął przed sądem i usłyszał nietypową alternatywę: piętnaście dni w więzieniu albo ślub z dziewczyną, z którą się spotyka, 19-letnią Elizabeth Jaynes.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1jfhg8

Wyrok to pokłosie bójki, w którą Bundy wdał się w lutym z byłym chłopakiem Elizabeth. Przyznał, że dwukrotnie uderzył mężczyznę w szczękę, bo ten niepochlebnie wypowiadał się o jego partnerce.

Sędzia Randall Rogers zdecydował, że najlepszą karą w tym przypadku będzie nakazanie Bundy'emu, by w ciągu trzydziestu dni poślubił Elizabeth. Oprócz tego, w ramach resocjalizacji nakazał mu przepisywanie biblijnych wersetów i udział w terapii. Inną opcją było spędzenie 15 dni w więzieniu. Jak wyjaśnia para, Bundy obawiał się utraty pracy.

d1jfhg8

Bundy i Jaynes spotykają się ze sobą od roku. Tłumaczą, że rozmawiali o ślubie, myśleli jednak o wielkim weselu w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Po wyroku musieli jednak zrezygnować z tego marzenia. Ślub zorganizowali zaledwie w kilkanaście dni. Elizabeth miała na sobie białą koszulką i niebieską spódnicę. Natomiast pan młody pojawił się na ślubie ubrany w niebieskie polo.

- Dla wielu osób ślub to wielka sprawa, zobowiązanie. A my nie mogliśmy nawet zdecydować, kto na nim będzie czy jaki będziemy mieli tort. W ogóle nie mieliśmy tortu - mówi Josten Bundy.

Wyrok wywołał oburzenie, a eksperci kwestionują jego legalność. Kilkaset osób podpisało się pod petycją do Białego Domu, w której domagają się one pozbawienia sędziego uprawień i podkreślają, że wyrok jest sprzeczny z amerykańską konstytucją.

d1jfhg8

Podziel się opinią

Share
d1jfhg8
d1jfhg8
Więcej tematów