Trwa ładowanie...
d2leqg2

Odnaleziono 11-latka, który spędził cztery dni w australijskim buszu

Po czterech dniach intensywnych poszukiwań we wtorek na południowym wschodzie Australii odnaleziono 11-letniego chłopca cierpiącego na autyzm, który zaginął w buszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Luke Shambrook z matką. Chłopca odnaleziono po czterech dniach
Luke Shambrook z matką. Chłopca odnaleziono po czterech dniach (Twitter)
d2leqg2

Policjanci, którzy prowadzili poszukiwania, zauważyli Luke'a Shambrooka ze śmigłowca w odległości 3 km od kempingu w parku narodowym w stanie Wiktoria, gdzie po raz ostatni był widziany w ubiegły piątek. Chłopiec znajdował się niedaleko Devil’s Cove.

Chłopiec jest wycieńczony, wyziębiony i odwodniony - powiedział dziennikarzom przedstawiciel policji Rick Nugent. Ratownikom nie udało się nawiązać z nim kontaktu, ale wypił wodę i zjadł chleb, który mu podano, co jest "dobrym znakiem". Rodzina Luke'a dziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania.

d2leqg2

Od piątkowego poranka gęste zarośla w pobliżu kempingu przeczesywało ponad 120 ratowników. Pojawiały się obawy, że chłopiec utopił się w pobliskim jeziorze.

W nocy temperatura spadała do 9 stopni Celsjusza, padał też deszcz.

Matka Luke'a nie mogła ukryć łez wzruszenia, gdy zobaczyła syna. Chłopiec prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy, że zaginął. Trafił pod opiekę lekarzy.

d2leqg2

Podziel się opinią

Share
d2leqg2
d2leqg2
Więcej tematów