Trwa ładowanie...

"Odhumanizowane potwory" tak posłowie kłócą się o geriatrię

Przyjęto kontrowersyjną ustawę dotyczącą sieci szpitali. Na Twitterze wybuchła burza, politycy ostro krytykują swoje dotychczasowe osiągnięcia i wytykają błędy. Wszyscy zaczęło się od jednego postu.

Share
"Odhumanizowane potwory" tak posłowie kłócą się o geriatrięŹródło: PAP/EPA, fot: PAP
dxrotg5

W czwartek Senat przyjął ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali. Nie zgodzono się na poprawki opozycji, zakładające wpisanie do sieci oddzielnych poziomów dla szpitali sercowo-naczyniowych, rehabilitacyjnych i geriatrycznych.Zdaniem ministra zdrowia, ta ustawa zabezpieczy interesy pacjentów i ustabilizuje sytuację służby zdrowia.

Wszystko zaczęło się tweetu posła PO, Michała Szczerby, który napisał: "Wielochorobowy senior wymaga całościowej oceny, poszerzonej diagnozy, hospitalizacji połączonej z rehabilitacją. PiS likwiduje geriatrię!:"

dxrotg5

Związany z PiS, Maciej Wąsik, natychmiast zareagował na publiczne słowa posła i odpowiedział: "Wielochorobowy senior? A cóż to za odhumanizowana definicja i potwór językowy?!". W odpowiowiedzi poseł PO stwierdził, że odhumanizowanymi potworami są parlamentarzyści PiS, którzy zlikwidowali odziały geriatrii.

Od tego momentu dyskusja potoczyła się dalej – Maciej Wąsik pochwalił się obniżeniem wieku emerytalnego, a Michał Szczerba nawiązał do zbiórki WOŚP - fundacja od lat zbiera pieniądze także na seniorów "Co stanie się ze sprzętem?" zapytał poseł.

dxrotg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxrotg5
dxrotg5
Więcej tematów