Trwa ładowanie...
dsa64x2
polityka

"Odhumanizowane potwory" tak posłowie kłócą się o geriatrię

Przyjęto kontrowersyjną ustawę dotyczącą sieci szpitali. Na Twitterze wybuchła burza, politycy ostro krytykują swoje dotychczasowe osiągnięcia i wytykają błędy. Wszyscy zaczęło się od jednego postu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Odhumanizowane potwory" tak posłowie kłócą się o geriatrię
(PAP/EPA, Fot: PAP)
dsa64x2

W czwartek Senat przyjął ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali. Nie zgodzono się na poprawki opozycji, zakładające wpisanie do sieci oddzielnych poziomów dla szpitali sercowo-naczyniowych, rehabilitacyjnych i geriatrycznych.Zdaniem ministra zdrowia, ta ustawa zabezpieczy interesy pacjentów i ustabilizuje sytuację służby zdrowia.

Wszystko zaczęło się tweetu posła PO, Michała Szczerby, który napisał: "Wielochorobowy senior wymaga całościowej oceny, poszerzonej diagnozy, hospitalizacji połączonej z rehabilitacją. PiS likwiduje geriatrię!:"

dsa64x2

Związany z PiS, Maciej Wąsik, natychmiast zareagował na publiczne słowa posła i odpowiedział: "Wielochorobowy senior? A cóż to za odhumanizowana definicja i potwór językowy?!". W odpowiowiedzi poseł PO stwierdził, że odhumanizowanymi potworami są parlamentarzyści PiS, którzy zlikwidowali odziały geriatrii.

Od tego momentu dyskusja potoczyła się dalej – Maciej Wąsik pochwalił się obniżeniem wieku emerytalnego, a Michał Szczerba nawiązał do zbiórki WOŚP - fundacja od lat zbiera pieniądze także na seniorów "Co stanie się ze sprzętem?" zapytał poseł.

dsa64x2

Podziel się opinią

Share
dsa64x2
dsa64x2
Więcej tematów