Trwa ładowanie...
paweł lisicki

Odcinek programu Pawła Lisickiego usunięty z YouTube'a. Powodem "szerzenie nienawiści"

"Materiał został usunięty" - taki komunikat ukazuje się użytkownikom YouTube'a, którzy chcą obejrzeć jeden z odcinków programu "Wierzę" Pawła Lisickiego. Serwis uznał, że materiał o nauce Kościoła w kontekście ideologii LGBT szerzy mowę nienawiści.

Share
Odcinek programu Pawła Lisickiego usunięty z YouTube'a. Powodem "szerzenie nienawiści"
Źródło: wsensie.tv
d2r2zt0

Odcinek programu "Wierzę" Pawła Lisickiego poświęcony nauce Kościoła w kontekście ideologii LGBT jest niedostępny na YouTubie. Serwis usunął go z powodu szerzenia mowy nienawiści.

Jak informuje serwis dorzeczy.pl, odcinek pojawił się 28 lipca na antenie telewizji internetowej wsensie.tv. Wystąpili w nim Lisicki i Marek Miśko. Rozmawiali o tym, "dlaczego musimy umieć rozróżniać nauczanie Kościoła w kontekście ideologii LGBT od samego homoseksualizmu, a także czy brak wyraźnego określania grzechu sodomii przyczynia się do utwierdzania homoseksualistów w przekonaniu, że da się go połączyć z nauczaniem Chrystusa?".

d2r2zt0

Do sprawy odniósł się Lisicki. Według niego złamano zasady wolności słowa.

- W oczywisty sposób jeżeli zostaje zdjęty program, który jest wydawany cyklicznie, to mamy do czynienia z cenzurą. Jest to zamknięcie ust krytykom ideologii LGBT. Myślę, że trzeba szukać innych kanałów czy sposobów dotarcia do ludzi - te doświadczenia wskazują na to, iż "pętla" się zaciska - podkreślił.

Zobacz także: Temat LGBT prezentem dla Kaczyńskiego? Leszek Miller tłumaczy

Usunięcie odcinka to pierwsze ostrzeżenie. Publikacja nowych treści została zablokowana na tydzień.

Źródło: dorzeczy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2r2zt0

Podziel się opinią

Share
d2r2zt0
d2r2zt0
Więcej tematów