Trwa ładowanie...

Odchodzi ambasador RP na Białorusi. "Decyzja nie ma tła politycznego"

Konrad Pawlik odejdzie ze stanowiska z końcem stycznia bieżącego roku. Jak podkreśla szef biura prasowego MSZ Artur Lompart, Pawlik sam zrezygnował ze stanowiska.

Share
Odchodzi ambasador RP na Białorusi. "Decyzja nie ma tła politycznego"
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dgs659m

Odchodzący ze stanowiska ambasador został mianowany w marcu 2016 roku przez Witolda Waszczykowskiego. W latach 2014-2015 był podsekretarzem stanu w MSZ, odpowiedzialnym za politykę wschodnią, polonijną i współpracę rozwojową.

Rzecznik resortu spraw zagranicznych informuje, że decyzję o zdjęciu Pawlika ze stanowiska podjął nie Jacek Czaputowicz, ale jeszcze Witold Waszczykowski. Rzecznik MSZ dodaje, że były minister zrobił to na wniosek samego ambasadora. Zaznaczył także, że decyzja ówczesnego ministra "nie miała tła politycznego".

Szef biura prasowego resortu spraw zagranicznych zaznaczył również, że priorytetem polskiej dyplomacji na Białorusi "było i będzie" walka o poszanowanie praw polskiej mniejszości, na które składają się m.in. dostęp do kultury i edukacji w języku narodowym oraz legalizacja wszystkich organizacji polskiej mniejszości.

Zobacz też: Tomczyk o nominacji nowego szefa MSZ: każdy byłby lepszy

Informację o tym, że zmiana na stanowisku ambasadora RP na Białorusi została przeprowadzona przez nowego ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza opublikował portal kresy24.pl, powołując się na nieoficjalne źródła. Podobne doniesienia można było przeczytać na znadniemna.pl, które jest prowadzone przez Związek Polaków na Białorusi.

Źródło: onet.pl

dgs659m

Podziel się opinią

Share
dgs659m
dgs659m
Więcej tematów