Trwa ładowanie...
d2s9ktw

"Odbijamy Starówkę" - cykl spotkań i imprez w Warszawie

"Odbijamy Starówkę" to inicjatywa baru restauracyjnego Karmnik oraz Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego. Jest to projekt  zachęcający warszawiaków do włączenia się w życie zabytkowej części stolicy.
Share
"Odbijamy Starówkę" - cykl spotkań i imprez w Warszawie
Źródło: WawaLove.pl
d2s9ktw

Pierwsze spotkanie „Poczuj smak jabłka” odbędzie się już w tę sobotę 11 października 2014 r. Uczestnicy będą mogli skosztować wyrobów okolicznych barów i restauracji. Tematem przewodnim są oczywiście potrawy z naszych polskich jabłek. Będzie można skosztować owoców w formie deseru, napoju, a także dania głównego. Lokale gastronomiczne będą prześcigać się w pomysłach na przyrządzenie oryginalnego dania. Goście, którzy odwiedzą stoiska rozstawione na ulicy, będą mogli spróbować cydru o różnych smakach: z cynamonem i goździkami lub na gorąco z imbirem, z beczki oraz w butelkach. W menu znajdziemy m.in. takie dania jak wątróbka z jabłkami, kaczka z jabłkami, jabłko w czekoladzie, jabłko pieczone z rumem i wiele innych. Podczas całodniowego wydarzenia, klimatyczna część stolicy zamieni się więc w przestrzeń dla miłośników podniebnych rozkoszy.

W trakcie wydarzenia odbędą się zabawy i konkursy dla uczestników. Każdy, kto się tam wybiera może przynieść upieczone przez siebie ciasto i wziąć udział w konkursie z nagrodami. A dla zręcznych uczestników, lubiących rywalizację będzie gra w lotki, w której można będzie wygrać dużą ilość cydru. Impreza na wolnym powietrzu zadowoli także dzieci, będą dla nich przez cały czas organizowane animacje, zabawy i niespodzianki również związane z jabłkami.

Podczas tych kulinarnych doznań, czas uczestnikom będzie umilać muzyka DJ-ów. Na niewielkiej, rozstawionej na ulicy scenie wystąpią liczni artyści, między innymi jazzowy duet Free Summer Expression, Martin Tobias, Yes i don't, Eversmile oraz kolektyw DJ-ski give me that!. Zabawę poprowadzi animator Łukasz Kudłaty Różycki.

d2s9ktw

Poczuj smak jabłka rozpoczyna cykl wydarzeń, które będą toczyć się aż do czerwca 2015 roku. Obejmować będzie okolice Zamku Królewskiego, ulicę Piwną oraz Rynek Starego Miasta. W ramach akcji znajdzie się wiele wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi takich jak przygotowywanie ozdób i przystrajanie lokali na Wigilię Bożego Narodzenia. Dzień Zupy i targ śniadaniowy umożliwią kolejne degustacje. Festiwal Piwa na Piwnej przypomni tradycje cechowe ulicy, a Silent disco na Placu Zamkowym w maju przyszłego roku rozgrzeje uczestników zapowiadając gorące lato - zachęcają organizatorzy.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00 na ul. Piwnej, a zakończy ok. 20.00. Wstęp jest darmowy, a ceny proponowanych potraw i napojów bardzo przystępne. Cydru napijemy się od 5-7 zł, szarlotkę kupimy za 3-5zł, a kaczkę z jabłkami za ok. 20zł.

d2s9ktw

Podziel się opinią

Share
d2s9ktw
d2s9ktw
Więcej tematów