Trwa ładowanie...

Od niedzieli nowy rozkład pociągów. Wcześniej kolej odwołuje niektóre pociągi międzynarodowe

W najbliższą niedzielę, 15 marca, wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów Intercity. Będzie obowiązywał do połowy czerwca. Już teraz jednak kolej odwołała wiele pociągów międzynarodowych lub skróciła ich trasy.

Share
Od niedzieli nowy rozkład pociągów. Wcześniej kolej odwołuje niektóre pociągi międzynarodowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: PKP Intercity
dyqyy5u

Odwołane pociągi międzynarodowe
Największe zmiany dotyczą połączeń międzynarodowych. W wielu przypadkach kolej już teraz skraca istniejące połączania (np. EIC Sobieski na trasie Gdynia Główna - Wien Hbf.), a w kolejnych dniach niektóre z nich będą odwołane na całej długości (np. od 14 marca pociągi "Batory", "Cracovia", "Galicja" czy "Silesia"). Połączania te polska kolej obsługuje przy współpracy z przewoźnikami z innych krajów, a zmiany tłumaczy "odwołaniem przez Koleje Czeskie połączeń międzynarodowych". Pełny wykaz aktualnych zmian znajduje się na stronie internowanej przewoźnika

Na szczęście kolej deklaruje, że będzie oddawał pieniądze za wykupione już bilety na odwołane połączania w pełnej wysokości, bez potrącania odstępnego (dotyczy również Super Promo International).

Spółka nie odpowiedziała na nasze pytania, czy anulowanie tych pociągów ma związek z zagrożeniem koronawirusem.

dyqyy5u

Nowy rozkład od 15 marca
Niezależnie od tego od najbliższej niedzieli, 15 marca, wchodzą w życie zmiany w aktualnym rozkładzie jazdy pociągów Intercity.

I tak np. IC Czartoryski będzie teraz jeździć w relacji Lublin – Zielona Góra – Lublin, kursując przez Warszawę i Poznań, TLK Noteć połączy Warszawę i Piłę, a IC Brda Warszawę z Bydgoszczą. Dodatkowo pociąg IC Orłowicz, kursujący obecnie w relacji Kraków – Warszawa, wraca do pełnej relacji Kraków – Olsztyn.

Od niedzieli dostęp do pociągów Intercity zyska miejscowość Przysucha (woj. mazowieckie), gdzie zaczną się zatrzymywać pociągi IC relacji Olsztyn - Kraków - Olsztyn. Na razie jest to rozwiązanie pilotażowe. Na Podkarpaciu stacja Pilchów, zostanie zastąpiona przez przystanek Stalowa Wola Charzewice, co kolej tłumaczy dogodniejszymi przesiadkami dla podróżnych. Do sieci połączeń zostanie także włączona stacja Lublin Zachód, gdzie zatrzymywać się będą teraz wszystkie pociągi jadące z Lublina na zachód Polski.

O jedno zwiększy się liczba połączeń w ciągu dnia na trasie Warszawa - Poznań. Jednocześnie podróż z tego miasta do Szczecina wydłuży się o około 30 minut z uwagi na remonty torów.

dyqyy5u

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 13 czerwca 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Emilewicz: Nie zamykamy sklepów. Firmy niech zlecą pracę zdalną

dyqyy5u

Podziel się opinią

Share
dyqyy5u
dyqyy5u
Więcej tematów