Trwa ładowanie...

Od 2013 roku w Wielkiej Brytanii udaremniono 12 terrorystycznych spisków

• Brytyjska policja i kontrwywiad udaremniły od czerwca 2013 roku 12 terrorystycznych spisków
• Poinformował o tym dyrektor generalny brytyjskiej służby bezpieczeństwa Andrew Parker
• Część jego wypowiedzi zamieszczono na internetowej stronie MI5

Od 2013 roku w Wielkiej Brytanii udaremniono 12 terrorystycznych spiskówŹródło: AFP, fot: JUSTIN TALLIS
d1eanoa

- Dzisiaj najbardziej widoczne zagrożenie stwarza terroryzm, a szczególnie terroryzm uprawiany przez Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie (IS) lub inaczej Daesz (arabski akronim nazwy Państwo Islamskie) w Syrii - stwierdził Parker w wypowiedzi na dorocznej konferencji Royal Society.

- Razem z MI6 (wywiad), GCHQ (Centrala Łączności Rządowej - brytyjska służba specjalna, zwana wywiadem/rozpoznaniem elektromagnetycznym, elektronicznym, radioelektronicznym, radiowym itp.) i policją, MI5 udaremniła od czerwca 2013 roku 12 spisków terrorystycznych - powiedział Parker, który szefem służby bezpieczeństwa został w kwietniu 2013 roku. Dyrektor generalny nie ujawnił jednak żadnych szczegółów.

Szef MI5 mówił o skomplikowanych umiejętnościach niezbędnych w służbie bezpieczeństwa, aby mogła ona dotrzymać kroku w gwałtownie zmieniającym się świecie.

d1eanoa

Wezwał sektor naukowy i technologiczny do dalszej pracy i zaznaczył, że wszystkie sukcesy MI5 opierają się na innowacyjności, talentach i umiejętnościach pionu IT, naukowców i specjalistów różnych technologii. Dodał, że umiejętności te coraz bardziej są potrzebne przy zwalczaniu zagrożeń, z jakimi ma do czynienia Wielka Brytania.

Zreferowane na stronie MI5 wypowiedzi Parkera zakończono informacją o naborze do tej agencji wywiadowczej. Odsyła ona do podstron poświęconych karierze zawodowej w tej instytucji dla różnych grup chętnych, którzy mogą na nich przeprowadzić nawet interaktywny quiz określający ich predyspozycje.

d1eanoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eanoa
Więcej tematów