Trwa ładowanie...
d1p9j43

Ochroniarz nie pozwalał wejść z odkrytymi ramionami do Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnik: "Absurd!"

Mężczyzna miał tłumaczyć, że "muzeum jest pewnego rodzaju świątynią". Odpuścił dopiero po wymianie zdań z przewodnikiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Materiały prasowe)
d1p9j43

Historią z Muzeum Powstania Warszawskiego podzielił sie na Facebooku przewodnik Remigiusz Śmiechowski. "Przy wejściu do Muzeum Powstania upomniano dziewczęta, aby założyły na siebie bluzkę, ponieważ Muzeum jest w pewnym sensie światynia i nie można wchodzić z odkrytymi ramionami!!! To jest jakiś obłęd!!!" - napisał.

W rozmowie z Wirtualną Polską zdradza szczegóły zdarzenia. - Przewodniczka przede mną wprowadzała swoją grupę do muzeum, gdy podszedł do nich młody chłopak, który stał na bramce. Powiedział dziewczynom, żeby narzuciły coś na siebie, bo nie wejdą - mówi Śmiechowski.

d1p9j43

Dodaje, że przewodniczka była zdezorientowana sytuacją, którą sam nazywa "absurdem". - Dziewczyny opłaciły bilet, a nie mogą wejść do środka. Pod muzeum podjechały chwilę wcześniej autokarem, który nie miał gdzie zaparkować, więc musiał odjechać. Ubrania miały w środku - tłumaczy.

Wtedy postanowił interweniować. Tym bardziej, że w jego grupie były podobnie ubrane osoby. - Zapytałem tego człowieka, który nie wiem, kim był, bo nie miał żadnej plakietki, czy jest jakiś oficjalny zakaz wchodzenia do muzeum z odkrytymi ramionami. Odpowiedział, że nawet jak nie ma, to nie znaczy, że wolno - opowiada Śmiechowski.

Warszawski przewodnik podkreśla, że takie zasady obowiązują w Watykanie. Zasugerował też, że muzeum to nie świątynia. Od ochroniarza usłyszał, że "w pewnym sensie to jest świątynia". - Po krótkiej wymianie zdań zabrakło mu jednak argumentów i wszyscy zwiedzający mogli normalnie wejść - mówi przewodnik.

Jak tłumaczy, sytuacją postanowił podzielić się na Facebooku, aby ostrzec innych przed podobnymi sytuacjami.

    facebook
(facebook, Fot: screen)

O komentarz do sprawy poprosiliśmy przedstawicieli Muzeum Powstania Warszawskiego. Rzeczniczka muzeum zwraca uwagę, że w regulaminie istnieje zapis o zakazie wstępu osobom "niestosownie ubranym". Regulamin nie precyzuje jednak, o jaki ubiór chodzi.

d1p9j43

Podziel się opinią

Share
d1p9j43
d1p9j43
Więcej tematów