Trwa ładowanie...

Obywatele RP przesadzili organizując kontrmanifestację w czasie miesięcznicy smoleńskiej? Czytelnicy WP zabrali głos w sprawie

Czytelnicy Wirtualnej Polski pozytywnie oceniają pomysł kontrmanifestacji w czasie 80. miesięcznicy smoleńskiej. W sondzie opublikowanej na wp.pl pytamy was, czy Obywatele RP przesadzili, organizując tę demonstrację? 64,5 % ankietowanych udzieliło odpowiedzi: "nie, każdy ma prawo protestować kiedy chce i gdzie chce". Odmiennego zdania jest 35,5 %, którzy wybrali odpowiedź "tak, to przecież rocznica tragicznych wydarzeń". W sondzie zagłosowało już ponad 4 tys. osób.

Obywatele RP przesadzili organizując kontrmanifestację w czasie miesięcznicy smoleńskiej? Czytelnicy WP zabrali głos w sprawieŹródło: PAP, fot: Abaca
d1fe8ur
d1fe8ur
(fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

W Warszawie odbywają się obchody 80. miesięcznicy smoleńskiej. Rozpoczęły się one mszą świętą, po której jej uczestnicy przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie przed tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy odmówiono modlitwę i zapalono znicze. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele "Obywateli RP", którzy protestowali przeciw ekshumacjom ofiar katastrofy smoleńskiej. Przynieśli oni ze sobą białe kwiaty, które jak mówili, są symbolem solidarności z rodzinami ofiar, które nie zgadzają się na ekshumacje.

Miejsce zgromadzeń zabezpieczała grupa policjantów, która utworzyła specjalny kordon przy Pałacu Prezydenckim. Między uczestnikami miesięcznicy smoleńskiej, a Obywatelami RP doszło do pojedynczych zaczepek słownych. Organizatorzy kontrmanifestacji zapowiadają, że pozostaną przed Pałacem Prezydenckim do godzin wieczornych, kiedy ponownie przed Pałacem Prezydenckim pojawiają się politycy PiS i ich sympatycy.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Sonda jest dostępna na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Oprac. Michał Fabisiak

d1fe8ur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fe8ur
Więcej tematów