Trwa ładowanie...
d61fwb4

OBWE o sytuacji w Donbasie: wstrzymajcie ogień, grozi skażenie!

W Donbasie istnieje poważne niebezpieczeństwo skażenia chemicznego - alarmuje Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Jej obserwatorzy pracujący na terenach objętych konfliktem apelują o wstrzymanie działań bojowych wokół fabryki produkującej toksyczne substancje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
OBWE o sytuacji w Donbasie: wstrzymajcie ogień, grozi skażenie!
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d61fwb4

Wiceszef misji obserwacyjnej OBWE Alexander Hugh poinformował, że obwód doniecki może być skażony odpadami pochodzącymi z fabryki fenolu w miejscowości Nowhorodskie. Zakład produkujący toksyczne związki chemiczne znajduje się tuż przy linii rozdziału sił między ukraińską armią a prorosyjskimi bojówkarzami.

Przedstawiciel OBWE zaznaczył, że zbiorniki w których przetrzymywane są silnie trujące odpady znajdują się 400 metrów od pozycji walczących stron. Sama fabryka znajduje się na terenie kontrolowanym przez siły rządowe. Obserwatorzy nawołują obie strony do wstrzymania ognia i wycofania sił w tym rejonie. Jeśli tak się nie stanie, to według OBWE skażenie ekologiczne grozi całemu obwodowi donieckiemu.

W Donbasie wciąż słychać wystrzały. W ciągu ostatniej doby Ukraińcy naliczyli 41 ataków na swoje pozycje, w tym z użyciem artylerii. W wyniku ostrzałów 4 ukraińskich żołnierzy zostało rannych.

d61fwb4

Podziel się opinią

Share
d61fwb4
d61fwb4
Więcej tematów