Trwa ładowanie...

Oburzająca odpowiedź prezydenta. Kielce są stolicą mody, "gdyż tak on uważa"

• Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, popisał się zaskakującą tezą o roli swojego miasta
• Lubawski miał wielokrotnie promować Kielce jako polską "stolicę mody"
• Zapytany przez przedstawicieli jednego z ruchów miejskich o uzasadnienie odpowiedział na piśmie, że miasto jest stolicą mody, gdyż "on tak uważa"

Share
Oburzająca odpowiedź prezydenta. Kielce są stolicą mody, "gdyż tak on uważa"
Źródło: PAP
d34qu9p

Wszystko zaczęło się od pozornie niewinnego zapytania skierowanego do Urzędu Miasta Kielce przez lokalny ruch miejski. Zaskakująca - i oburzająco bezczelna zarazem - okazała się odpowiedź prezydenta miasta, Wojciecha Lubawskiego. Poszło o określenie Kielc mianem "stolicy mody".

(fot. Facebook)
Źródło: (fot. Facebook)

Hasło, promowane przez Lubawskiego, zaskoczyło najwyraźniej samych mieszkańców, którzy postanowili zainteresować się, czym Kielce na taki tytuł sobie zasłużyły. Takich wątpliwości nie podziela prezydent, który propaguje termin, gdyż "tak uważa". Dopytywany o źródła, analizy i dane, które potwierdziłyby tezę Lubawskiego o szczególnej roli miasta, ten odpowiada, że jest t to jego "osobista opinia".

d34qu9p

Konsternacja ruchu "Przyjazne Kielce" doprowadziła do elementarnego nie zrozumienia intencji prezydenta. W innym przypadku nie pojawiłoby się pytanie o działanie mające doprowadzić do zapracowania sobie przez Kielce na tytuł polskiej "stolicy mody". Lubawski z rozbrajającą szczerością stwierdza bowiem, że w jego "opinii" "miasto już jest stolicą mody". Ruch "Przyjazne Kielce" postępowanie prezydenta nazywa "szalonymi wizjami Wielkiego Wizjonera". Mediolan i Paryż z pewnością drżą ze strachu.

d34qu9p

Podziel się opinią

Share
d34qu9p
d34qu9p
Więcej tematów