Trwa ładowanie...

Obostrzenia mogą zostać zaostrzone. Co z imprezami okolicznościowymi?

Nowe obostrzenia obowiązują od 12 lutego, ale już mówi się, że mogą zostać zaostrzone. Co z imprezami okolicznościowymi?
Share
Nowe obostrzenia. Imprezy okolicznościowe
Nowe obostrzenia. Imprezy okolicznościoweŹródło: pixabay.com
d1czyjr

Nowe obostrzenia obowiązują w Polsce od 12 lutego. Tego dnia poluzowano obostrzenia. Otwarto m.in. stoki narciarskie, kina czy teatry. Wcześniej otwarto szkoły dla części uczniów, a także zezwolono na handel w galeriach handlowych. Jednak wzrost liczby zakażeń w Polsce może spowodować, że już wkrótce rząd znów zaostrzy obowiązujące przepisy.

Nowe obostrzenia. Czy będą zaostrzone?

- Na ten moment mogę powiedzieć, że dodatkowe informacje lub decyzje co do zmiany (obostrzeń - red.) zapadną nie wcześniej niż na początku przyszłego tygodnia - podkreślił podczas konferencji rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak zaznaczył, decyzje ws. obostrzeń po 28 lutego będą zależały od danych epidemicznych, które spłyną pod koniec tego tygodnia.

d1czyjr

Nie jest wykluczone, że minister zdrowia Adam Niedzielski zarekomenduje zaostrzenie obostrzeń, co ma zahamować rozwój pandemii koronawirusa. Decyzja ma zapaść najwcześniej w ciągu kilku dni.

Nowe obostrzenia. Co z imprezami okolicznościowymi?

"Jeśli organizujesz wesele lub przyjęcie okolicznościowe albo wynajmujesz salę weselną, sprawdź, jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i gościom. Zgodnie z wytycznymi, które opracowaliśmy wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym" - czytamy na stronie internetowej rządu. Na tę chwilę organizacja imprez okolicznościowych jest zakazana i nie wiadomo, kiedy rząd zmieni decyzję.

A jeśli już zmieni, to jakie będą obowiązywać przepisy? Należy ograniczyć liczbę gości do obowiązujących przepisów. Do tego konieczne jest dysponowanie pełną listą gości i obsługi imprezy wraz z kontaktami do udostępnienia w razie potrzeby organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a także zapewnienie, aby - w miarę możliwości - przy jednym stoliku wyznaczane były miejsca dla rodzin lub osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

d1czyjr

"Jestem po prostu zła". Posłanka poruszona reportażem WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1czyjr

Podziel się opinią

Share
d1czyjr
d1czyjr
Więcej tematów