Trwa ładowanie...
d5c61to

Objawienia w Medziugorie. "Il Giornale": kongregacja nie uznała ich autentyczności

Kongregacja Nauki Wiary nie uznała autentyczności objawień w Medziugorie w Bośni i Hercegowinie. Miejsce może być miejscem wiary i modlitwy, ale nie sanktuarium - tak orzekło zdaniem dziennika "Il Giornale" zebranie plenarne Kongregacji Nauki Wiary. Dokumenty trafiły do papieża Franciszka, który podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.
Share
Objawienia w Medziugorie. "Il Giornale": kongregacja nie uznała ich autentyczności
Źródło: AFP
d5c61to

Jak podaje włoski dziennik, Kongregacja zachęca do odwiedzin w Medziugorie, ale przestrzega by pielgrzymi nie utrzymywali kontaktów z "widzącymi". Zakazuje także uczestnictwa w "objawieniach", których nie należy uznawać za "objawienia nadprzyrodzone".

Maryja objawia się "widzącym". Historia Medziugorie

"Objawienia" rozpoczęły się Medziugorie w czerwcu 1981 i trwają do dzisiaj. Po raz pierwszy Maryja miała ukazać się szóstce dzieci 24 czerwca tego roku na wzgórzu Crnica, potem objawienia przeniosły się do kościoła w Medziugorie. Według relacji sześciu osób, zwanych "widzącymi", Maryja objawia się im osobiście, zawsze tam, gdzie obecnie przebywają. Objawieniom towarzyszą przesłania Matki Bożej, dotyczące np. nawrócenia, postu, rodziny, wiary, modlitwy, sakramentów itp.

d5c61to

Papież Benedykt XVI w 2010 roku powołał specjalną komisję do zbadania objawień w Medziugorie, która zakończyła swoje prace w 2014 roku i przekazała wnioski Kongregacji Nauki Wiary.

Do tej pory Watykan był ostrożny w ocenie objawień. Zalecał diecezjom powstrzymanie się od organizacji oficjalnie pielgrzymek do bośniackiego sanktuarium.

Medziugorie odwiedza jednak co roku ponad milion pielgrzymów.

Zobacz także - Tajemnica świętej Bernadety Soubirous

d5c61to

Podziel się opinią

Share
d5c61to
d5c61to
Więcej tematów