Trwa ładowanie...

Obchody rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Nancy Pelosi wylądowała w Polsce

Wczesnym rankiem do Warszawy przyleciała Nancy Pelosi. Delegację amerykańską na Okęciu przywitała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. We wtorek razem ze Spikerką Izby Reprezentantów złoży wieniec przed Ścianą Straceń.
Share
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wita na Okęciu Nancy Pelosi
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wita na Okęciu Nancy Pelosi Źródło: Twitter
d30byx1

Wirtualna Polska jako pierwsza informowała o wizycie Nancy Pelosi w Polsce. Na kilka dni przed oficjalnymi uroczystościami w ramach 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau polityczka Partii Demokratycznej ma złożyć hołd ofiarom Holokaustu przed Ścianą Straceń. Pelosi złoży wieniec wraz z marszałkami Sejmu i Senatu.

Wieczorem dojdzie także do bezpośredniego spotkania Spikerki Izby Reprezentantów z prof. Tomaszem Grodzkim. - Oczekuję po pierwsze mądrej rozmowy o Polsce, mądrej perspektywy, jak powinny wyglądać relacje polsko-amerykańskie, mądrej rozmowy o tym, jak powinien wyglądać sojusz transatlantycki i jak w tym trójkącie Stany Zjednoczone-Europa-Polska - jaką rolę powinna odgrywać Polska - przyznawał w rozmowie z Radiem ZET marszałek Senatu.

d30byx1

Na oficjalnych obchodach w Auschwitz delegację amerykańską będzie reprezentował sekretarz skarbu Steve Mnuchin. W jej składzie znajdzie się też m.in. Paul Packer, przewodniczący komisji ds. zachowania amerykańskiego dziedzictwa za granicą.

Z kolei Nancy Pelosi w czwartek uda się do Yad Vashem na równoległe obchody. Na konferencji w Izraelu udział potwierdzili m.in. Francji, Włoch, Austrii, Niemiec oraz Federacji Rosyjskiej. Spotkanie po części jest sfinansowane przez rosyjskiego biznesmena. Polski prezydent odmówił udziału w wizycie, ponieważ organizator nie zgodził się na przemówienie głowy państwa w rocznicę tragicznych wydarzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30byx1

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

d30byx1

Podziel się opinią

Share
d30byx1
d30byx1
Więcej tematów