Trwa ładowanie...
dw8muv5

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wojewoda zachodniopomorski wydał oświadczenie: w ramach treningu 10 kwietnia zawyją syreny alarmowe

• Zachodnipomorskie: 10 kwietnia w ramach treningu włączone zostaną syreny
• Wojewoda rozesłał dokument, w którym apeluje o "uhonorowanie ofiar"
• Urzędnicy zostali poproszeni o wywieszenie flag i poinformowanie mieszkańców
• Syreny nie mogą być uruchomione ot tak, potrzebny jest dokument - powiedziała WP rzeczniczka wojewody
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na zdjęciu archiwalnym wrak prezydenckiego samolotu Tu-154 na miejscu katastrofy w Smoleńsku
Na zdjęciu archiwalnym wrak prezydenckiego samolotu Tu-154 na miejscu katastrofy w Smoleńsku (PAP)
dw8muv5

Z okazji obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej wojewoda zachodniopomorski Piotr Jania wydał oświadczenie, w którym poinformował, że 10 kwietnia zawyją syreny alarmowe, a na budynkach urzędów pojawią się flagi. - To nie jest żadne rozporządzenie, tylko informacja o przeprowadzeniu w tym dniu specjalnego treningu. Syreny alarmowe nie mogą być uruchamiane ot tak, działamy w ramach obowiązującego prawa. Takie dokumenty pojawiały sie m.in.: przy okazji obchodzów rocznicy Powstania Warszawskiego czy pierwszej rocznicy katastroy smoleńskiej - powiedziała Wirtualnej Polsce rzeczniczka prasowa wojewody Agnieszka Muchla.

W dokumencie czytamy, że "działając na podstawie rozporządzenia w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu właściwości oraz właściwości organów w tych sprawach, proszę o przeprowadzenie w dniu 10 kwietnia 2016 r., o godzinie 8:41, treningu uruchamiania syren alarmowych i ich pracy zainstalowanych na terenie powiatu (miasta) w okresie jednej minuty".

Wojewoda zachodniopomorski poprosił również urzędników, by z okazji rocznicy wywiesili flagi i "propagowali uczczenie pamięci ofiar wstrzymaniem ruchu ulicznego i minutą ciszy".

Piotr Jania w dokumencie napisał, że do administracji należy ogłoszenie ćwiczeń na dobę przed ich rozpoczęciem w środkach masowego przekazu.

dw8muv5

Podziel się opinią

Share
dw8muv5
dw8muv5
Więcej tematów