Trwa ładowanie...
d2f47lp
polska
28-04-2007 23:20

Obchody ku czci patrona Polski świętego Wojciecha

Wieczorne nieszpory w Gnieźnie rozpoczęły doroczne obchody ku czci patrona Polski świętego Wojciecha. Tłumy wiernych, z prymasem, kardynałami i arcybiskupami, w procesji towarzyszyły potem srebrnemu relikwiarzowi z prochami męczennika. W mieście biły w tym czasiey wszystkie dzwony.

Share
d2f47lp

Metropolita gdański arcypiskup Tadeusz Gocłowski w słowie bożym przypomniał, że święty Wojciech został wypędzony z rodzinnej Pragi za przypominanie przykazań bożych. Arcybiskup Gocłowski mówił, że zadaniem chrześcijan w naszym kraju jest utwierdzanie zadań kościoła, za które zginął święty Wojciech.

Po nieszporach ulicami Gniezna ruszyła procesja z niesionymi w srebrnej trumnie relikwiami świętego. Wśród kilku tysięcy osób byli kardynałowie i biskupi z Czech i Niemiec oraz prymas Polski.

Relikwie świętego Wojciecha z kościoła św. Michała wrócą na przykatedralny plac podczas niedzielnej procesji.

O godzinie 10.15 przy katedrze rozpocznie się odpustowa suma. Po niej nuncjusz apostolski nałoży krzyże misyjne około 30 duchownym i świeckim, którzy wyruszają z Polski krzewić Ewangelię w różnych stronach świata.

Uroczystości odpustowe w Gnieźnie zakończą w niedzielne popołudnie (o 16.00) drugie nieszpory w katedrze. Po nabożeństwie tradycyjnie Prymas Polski i arcybiskup gnieźnieński udzielą błogosławieństwa dzieciom.

d2f47lp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f47lp
d2f47lp
Więcej tematów