Trwa ładowanie...

Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Aleksandra Dulkiewicz nie przemówi na Westerplatte

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie wystąpi na uroczystościach organizowanych przez MON 1 września na Westerplatte. Resort obrony opublikował harmonogram obchodów 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W programie znalazło się miejsce tylko dla prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka.
Share
Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie weźmie udziału w uroczystościach na Westerplatte
Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz nie weźmie udziału w uroczystościach na Westerplatte Źródło: East News
d1ogkdm

Do obchodów kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej dojdzie już 1 września. Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało już oficjalny program wydarzenia. Z udostępnionego komunikatu wynika, że w czasie uroczystości odbędą się dwa przemówienia: jedno wygłosi Andrzej Duda, a drugie szef MON Mariusz Błaszczak.

"Planowane jest wystąpienie Prezydenta RP i szefa MON. Główna część uroczystości państwowych, które od tego roku organizuje Wojsko Polskie, rozpocznie się przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża o godz. 4.45" - czytamy na stronie resortu obrony narodowej.

Gazeta "Rzeczpospolita" podała również, że swoją mowę wygłosi także kombatant, weteran Wojska Polskiego i harcerz.

d1ogkdm

Zobacz także: Białoruś. Katarzyna Lubnauer ostro o Andrzeju Dudzie. "W trakcie protestów jeździł na skuterze wodnym"

Obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Aleksandra Dulkiewicz pominięta

Do kwestii organizacji obchodów 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej odniósł się Daniel Stenzel z biura prezydenta Gdańska, który potwierdził, że Aleksandra Dulkiewicz nie wygłosi przemówienia 1 sierpnia na Westerplatte.

d1ogkdm

- Niestety otrzymaliśmy odmowę w sprawie porannego wystąpienia prezydent Gdańska na Westerplatte 1 września o 4:45 - informuje rzecznik prasowy biura prezydenta Gdańska, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Daniel Stenzel podkreślił, że Ministerstwo Obrony Narodowej w odpowiedzi na zapytanie władz Gdańska oświadczyło, "że podczas tegorocznych, państwowych uroczystości na Westerplatte 1.09. w scenariuszu nie przewidziano wystąpień przedstawicieli władz samorządowych".

Uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej od ponad 20 lat odbywały się na Westerplatte przy współpracy miasta Gdańsk i władz państwowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ogkdm

Podziel się opinią

Share
d1ogkdm
d1ogkdm
Więcej tematów