Trwa ładowanie...
d3w2uc9

O Warszawie uczą się i na historii i na matematyce

Cudze chwalicie, swego nie znacie - uważa stołeczny ratusz i wprowadza do szkół coraz więcej lekcji o Warszawie. Miasto pojawia się nie tylko na historii, ale też na matematyce czy geografii - zauważa "Życie Warszawy".

Share
d3w2uc9

Zainteresowanie lekcjami o stolicy, jej historią, kulturą i społeczeństwem staje się coraz bardziej popularne. Miejskie Biuro Edukacji stworzyło specjalny podręcznik dla nauczycieli - Warszawski Tryptyk Edukacyjny, przygotowany przez varsavianistę dr. Marka Ostrowskiego i doradców metodycznych. Nauczyciele są taką formą prowadzenia lekcji zachwyceni do tego stopnia, że wkrótce powstanie drugi tom publikacji, a jesienią - trzeci.

- Zachęcamy w nim do wykorzystywania Warszawy nie tylko na lekcjach historii, ale także geografii, biologii czy matematyki - mówi wicedyrektor Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk. Przykładowo ciąg matematyczny - zamiast na abstrakcyjnych przykładach - można obliczać na podstawie krzesełek na Stadionie Narodowym, a kroplę oleju z lekcji fizyki można umiejscowić na warszawskich ulicach.

Poprzez takie lekcje ratusz chce zbudować wśród młodych warszawiaków poczucie tożsamości i przynależności do lokalnej wspólnoty, ale też pokazać, jak miasto zmieniało się na przestrzeni lat.

d3w2uc9

Podziel się opinią

Share
d3w2uc9
d3w2uc9
Więcej tematów