Trwa ładowanie...
d3yka9r

O. Tadeusz nie musi tułać się po hotelach. Milionowa inwestycja "księgowej Rydzyka" w Warszawie

Jeden apartament przypadł słynącym ze skromności redemptorystom. Kolejne m.in. szefowi "Żylety", czyli grupy radykalnych kibiców Legii Warszawa, a także byłemu posłowi PiS Andrzejowi Jaworskiemu. Zaś podczas wizyt w Warszawie ma zajeżdżać tutaj sam ojciec Tadeusz Rydzyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ta bizneswoman to najcenniejszy współpracownik ojca Tadeusza Rydzyka
Ta bizneswoman to najcenniejszy współpracownik ojca Tadeusza Rydzyka (East News, Fot: Bartosz Krupa/East News)
d3yka9r

Przy odrobinie szczęścia i dysponując grubym portfelem macie szansę stać się sąsiadami nie byle kogo. Są jeszcze wolne lokale na mini-osiedlu apartamentów, w którym bywać ma sam ojciec Tadeusz Rydzyk - dowiaduje się nieoficjalnie Wirtualna Polska. Do niedawna była to jeszcze wielka tajemnica... trzy domy z luksusowymi apartamentami wybudowała w Warszawie Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowa założonej przez zakonnika fundacji Lux Veritatis.

Bizneswoman, nazywana przez media "księgową Rydzyka", okazuje się być milionerką, inwestującą na warszawskim rynku nieruchomości. Inwestycję zrealizowano w 2010 roku. Działki budowlane w tym miejscu kosztują od 1,4 do ponad 4 mln złotych. Trudno się dziwić, ta okolica to wyjątkowo malownicze i kameralne miejsce. Tuż obok znajduje się rezerwat Skarpa Ursynowska.

Apartamenty zgrabnie wpasowano na działce przy rezerwacie WP.PL
Podziel się

Niewielkie osiedle składa się z trzech budynków, dyskretnie przesłoniętych szpalerami tuji i żywopłotów. Sąsiedzi apartamentów nie są ani rozmowni, ani ufni. Jednak jeden z nich wspomina, że w domu odpoczywa czasami Tadeusz Rydzyk, przybywający do stolicy w interesach. W dokumentach inwestycji czytamy, że zakon jest właścicielem 79-metrowego apartamentu. Czy to dla słynnego ojca redemptoryści trzymają lokal? Sekretariat Prowincji Warszawskiej Redemptorystów nie odpowiedział nam jeszcze na pytania w tej sprawie.

d3yka9r

Pod jednym dachem

- Ojciec Rydzyk nie mieszka w Warszawie, ani nie posiada majątku przypisywanego mu przez stale atakujących go krytyków - komentuje Andrzej Jaworski, były poseł PiS, menedżer Krajowej Spółki Cukrowej, przewodniczący rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Zaangażował się ostatnio w obronę wizerunku o. Tadeusza Rydzyka, nękanego billboardami Platformy Obywatelskiej za rzekome przyjęcie 94 mln dotacji. Dodajmy, że ten zarzut jest grubo na wyrost, ponieważ publiczne dotacje kierowane są do przedsięwzięć Rydzyka, on sam nie posiada w nich udziałów oraz majątku.

Sam Jaworski również miał zdecydować się na zakup jednego z apartamentów. W rozmowie z WP powołując się na ochronę danych osobowych, nie potwierdził tego, ani nie zaprzeczył. Nie chciał rozmawiać o ważnych sąsiadach. W domu miał również zamieszkać jeden z szefów warszawskiej Żylety, radykalnych kibiców Legii Warszawa.

Najciekawsza jest jednak osoba inwestorki, która połączyła ich wszystkich pod jednym dachem. Lidia Kochanowicz-Mańk jest kluczową osobą w otoczeniu ojca Rydzyka. Kieruje finansami fundacji Lux Veritatis. Pisaliśmy, że odnosi duże sukcesy. Zwiększa dochody fundacji, brała udział w podpisaniu umowy na dofinansowanie Geotermii Toruńskiej, a także w opracowaniu biznes planu komercjalizacji gorących źródeł. Osobiście zachęcała do wpłaty 1 proc. podatku PIT na rzecz "Nasza Przyszłość", nowej fundacji edukacyjnej ojca Rydzyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów