Trwa ładowanie...
rosja

Nurkowie znaleźli jedną z trzech czarnych skrzynek rosyjskiego Tu-154

Nurkowie odnaleźli jedną z czarnych skrzynek samolotu Tu-154, który runął w niedzielę do Morza Czarnego - informuje agencja TASS powołując się na źródła w resorcie obrony. Wkrótce ma zostać wydobyta. Nie wiadomo, w jakim jest stanie.

Share
Nurkowie znaleźli jedną z trzech czarnych skrzynek rosyjskiego Tu-154
Źródło: PAP/EPA/EVGENY REUTOV
d307yut

- Rejestrator lotu został znaleziony pod kabiną samolotu. W najbliższej przyszłości zostanie wydobyty. Na razie nie wiadomo, w jakim jest stanie. Wciąż nie wiadomo, gdzie są dwa pozostałe rejestratory lotu, które znajdowały się w części ogonowej maszyny - stwierdziło źródło TASS.

Służby ratownicze poinformowały TASS, że w nocy znaleziono ciała kolejnych trzech ofiar katastrofy oraz wiele szczątków maszyny.

d307yut

Tu-154 zniknął z radarów w niedzielę dwie minuty po starcie z lotniska Soczi-Adler i spadł do Morza Czarnego. Według przedstawicieli władz panowały wówczas dobre warunki pogodowe. Na pokładzie znajdowały się 92 osoby: 84 pasażerów i ośmiu członków załogi.

Samolotem podróżowało 64 członków słynnego Chóru Aleksandrowa, którzy byli w drodze do bazy lotniczej Hmejmim w Syrii, wojskowej części lotniska w Latakii, gdzie mieli dać noworoczny koncert. Na pokładzie było także dziewięciu rosyjskich dziennikarzy.

Samolot wyruszył z Moskwy, a w Soczi miał międzylądowanie w celu uzupełnienia paliwa. Przyczyny katastrofy nie są na razie znane. Minister transportu Rosji Maksim Sokołow powiedział w niedzielę, że badane są wszystkie możliwości.

Oprac.: Violetta Baran

d307yut

Podziel się opinią

Share
d307yut
d307yut
Więcej tematów