Trwa ładowanie...

Nuncjusz apostolski Salvatore Pennacchio 31 października przyjedzie do Polski

• 31 października przybędzie do Polski nowy nuncjusz apostolski
• 6 sierpnia papież mianował na to stanowisko włoskiego abp. Salvatore Pennacchio

Nuncjusz apostolski Salvatore Pennacchio 31 października przyjedzie do PolskiŹródło: PAP, fot: Piyal Adhikary
ds2n7mx
ds2n7mx

Urodzony w 1952 r. w Marano we Włoszech abp Pennacchio zastąpi na tym stanowisku abpa Celestino Migliore, który będzie przedstawicielem papieża Franciszka w Federacji Rosyjskiej.

Według biura prasowego Episkopatu, nowy nuncjusz jest znany ze szczególnego związku ze świętym Janem Pawłem II, z troski o ubogich oraz zaangażowania misyjnego i duszpasterskiego. W ostatnich latach był nuncjuszem apostolskim m.in. w Indiach i Nepalu.

Rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik przypomniał, że abp Pennacchio przyjechał do Polski w 2009 r., w dziesiątą rocznicę swych święceń biskupich, aby nawiedzić miejsce związane ze św. Janem Pawłem II. - Polska wywarła na nim bardzo dobre wrażenie, szczególnie jej historia i tradycja. Najbardziej jednak ujęła go wiara Polaków - dodał.

Ks. Rytel-Andrianik dodał, że abp Pennacchio ma bardzo bogate doświadczenie w pracy w krajach misyjnych. - Jest znany jako człowiek, który wychodzi naprzeciw potrzebom danego kraju i z chęcią spotyka się z pasterzami i wiernymi Kościoła - dodał.

ds2n7mx

Abp Salvatore Pennacchio urodził się 7 września 1952 r. w Marano w okolicach Neapolu we Włoszech. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 września 1976 r. w diecezji Aversa. Po uzyskaniu doktoratu z filozofii, został skierowany w 1979 r. do pracy dyplomatycznej przy Watykanie. Potem pracował m.in. w Panamie, Etiopii, Australii, Turcji, Egipcie, Jugosławii i Irlandii. 28 listopada 1998 r. został mianowany nuncjuszem apostolskim w Rwandzie i podniesiony do godności arcybiskupiej. 6 stycznia 1999 r. otrzymał święcenia biskupie z rąk Jana Pawła II. W 2003 r. został mianowany nuncjuszem w Tajlandii, Singapurze i Kambodży oraz delegatem apostolskim w Birmie, Laosie, Malezji i Brunei. Dnia 8 maja 2010 r. został Nuncjuszem Apostolskim w Indiach i Nepalu.

ds2n7mx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds2n7mx
Więcej tematów