Trwa ładowanie...
d30c7ve

Nowy wirus w internecie - uważaj na fałszywe konto policji

Zapłać policji a odblokuje twój komputer. Taki chwyt stosują oszuści podszywający się pod policję. Przestępcy umieścili w internecie wirus komputerowy LockScreen.ALR, który blokuje komputer. Odblokowanie go ma się odbyć po zapłacie na rzekomo policyjne konto.

d30c7ve

Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji podkreśla, że oszustwa internetowe są coraz częstsze. Nigdy jednak nie należy wierzyć, że policjanci pomagają po uiszczeniu jakiejkolwiek opłaty. - Oczywiście że nie, większość obywateli ma świadomość, że my nie pracujemy takimi metodami. Na pewno nie była to wiadomość od policji - podkreślił Hajdas.

Przestępcy stosują także wypróbowane już sposoby. Wysyłają maile, które odsyłają na fałszywe strony internetowe banku. W ten sposób zbierają dane o klientach i włamują się na ich internetowe konta bankowe. Policja radzi, aby nie korzystać z pomocy podejrzanych linków, ale logować się do swojego konta samodzielnie wpisując adres w przeglądarkę. Uporczywy wirus może być usunięty przez oprogramowanie antywirusowe, albo dzięki pomocy informatyka, a nie poprzez wpłatę na nieznane konto.

d30c7ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30c7ve
Więcej tematów