Trwa ładowanie...
d1or4g8

Nowy sprzęt na polskich lotniskach

Dzięki amerykańskiej bezzwrotnej pomocy polskie lotniska wojskowe wyposażone zostały w nowoczesne systemy nawigacyjne, precyzyjnego lądowania i urządzenia radiowej łączności lotniczej.

Share
d1or4g8

W 23. Bazie Lotniczej w Mińsku Mazowieckim w strugach deszczu, w obecności ambasadora USA w Polsce Christophera Hilla i gen. Andrzeja Dulęby, dowódcy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, próbowano praktycznej skuteczności systemu ILS, który, niezależnie od zewnętrznych warunków, za pomocą sygnałów radiowych podczas lądowania automatycznie sprowadza pilota z jego maszyną niemal do krawędzi pasa startowego.

Działał też zgodny ze standardami NATO system TACAN, służący do precyzyjnego określania aktualnej pozycji samolotu. Podobne systemy, zainstalowane już w bazach powietrznych w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie) i Powidzu (woj. wielkopolskie) umożliwią już niebawem przyjęcie sojuszniczej, powietrznej "pomocy" NATO i krajów uczestniczących w programie "Partnerstwa dla pokoju" podczas wielkich manewrów "Strong Resolve" (Silne Postanowienie) w Polsce.(iza)

d1or4g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1or4g8
d1or4g8
Więcej tematów