Trwa ładowanie...
d1o8bu6

Nowy sondaż. To Donald Tusk zostałby nowym prezydentem. Ale przewaga nie jest miażdżąca

Gdyby wybory odbyły się dziś, Andrzej Duda nie utrzymałby swojej funkcji. To Donald Tusk może liczyć obecnie na 50 proc. głosów wyborców - tak wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego na zlecenie TVN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (Forum)
d1o8bu6

Obecny prezydent w sondażu zrealizowanym przez Kantar Millward Brown SA otrzymał 45 proc. głosów - przy założeniu, że doszłoby do drugiej tury wyborów. Pozostałe 5 proc. badanych, odpowiadając na pytanie "na którego z tych kandydatów (Donald Tusk, Andrzej Duda) zagłosował/a by Pan/i w drugiej turze wyborów prezydenckich", stwierdziło "nie wiem/trudno powiedzieć".

Sondaż przeprowadzono telefonicznie wśród 1001 osób w dniach 24-25 kwietnia 2017 r.

d1o8bu6

PO rośnie w siłę

To kolejna dobra wiadomość dla Platformy. W czwartek opublikowano wyniki sondażu poparcia partii politycznych, z którego wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 31 proc. ankietowanych zagłosowałoby na partię kierowaną przez Grzegorza Schetynę. To oznacza, że PO osiągnęłoby wynik lepszy od dotychczasowego lidera sondaży, którym jest PiS.

PiS się nie obawia

- To jest przykład sondażu wprowadzającego w błąd. Nie wierzę, żeby komuś urosło 10-15 proc. w ciągu tygodnia - komentował wyniki sondażu parlamentarnego w rozmowie z WP poseł PiS Dominik Tarczyński.

Źródło: TVN24

d1o8bu6

Podziel się opinią

Share

d1o8bu6

d1o8bu6
Więcej tematów