Trwa ładowanie...
sondaż

Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska minimalnie w górę

Z najnowszego badania przeprowadzonego wśród osób deklarujących gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, aż 34 proc. wskazuje obecnie Zjednoczoną Prawicę. To wynik identyczny, jak w ubiegłym miesiącu.

Share
Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska minimalnie w górę
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1oi3dw

PiS od miesięcy dominuje w zestawieniu. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public, drugie miejsce zajmuje obecnie Platforma Obywatelska - 26 proc. Ich wynik jest o 1 pkt. proc. niższy niż w grudniu.

Licząc jednak wynik PO i Nowoczesnej, czyli tak zwanej Koalicji Obywatelskiej, w stosunku do zestawienia sprzed miesiąca zyskali - 2 pkt. proc.

"Na trzecim miejscu w sondażu, z 7-proc. poparciem znalazł się Kukiz'15 (wzrost o 1 pkt. proc.)" - informuje portal dziennik.pl.

d1oi3dw

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w styczniu, na granicy progu wyborczego znalazłyby się Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Zmotywowana do głosowania jest tylko 1/4 Polaków

Jak wynika z analizy, 63 proc. badanych zapowiedziało gotowość wzięcia udziału w wyborach. Ponad jedna czwarta badanych (28 proc.) "zdecydowanie" wzięłaby w nich udział, a 35 proc. na pytanie o udział odpowiedziało "raczej tak".

Badanie zostało zrealizowane w dniach 11 - 16 stycznia 2019 roku na reprezentatywnej próbie 987 dorosłych Polaków za pomocą wywiadów bezpośrednio wspomaganych komputerowo (CAPI).

Tak przedstawiają się obecnie wyniki wśród tych, którzy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w wyborach. A jak to wygląda, gdy przebada się również tych niezdecydowanych, by iść do urn? Zobacz TUTAJ.

Źródło: dziennik.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oi3dw

Podziel się opinią

Share
d1oi3dw
d1oi3dw
Więcej tematów