Trwa ładowanie...
d3bf316
Informacja prasowa

Nowy sezon w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej tuż tuż!

Wkrótce rozpocznie się Lato Teatralne Sopot 2016 w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Cykl wydarzeń wystartuje 1 lipca i jako pierwsze wydarzenie zaplanowany jest koncert Ignacego Wiśniewskiego TRIO zatytułowany Jazz Shirim. Będzie to prolog XI Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską.
Share
Nowy sezon w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej tuż tuż!
d3bf316

Jazz Shirim to autorski projekt trójmiejskiego pianisty i kompozytora Ignacego Jana Wiśniewskiego. Inspirując się historią gdańskich Żydów opisaną w spektaklu Marka Branda Każdy przyniósł co miał najlepszego, skomponował instrumentalne utwory nazwane przewrotnie Jazz Shirim – Pieśni Jazzowe.

Autor do współpracy zaprosił wszechstronnych muzyków: kontrabasistę Adama Żuchowskiego oraz perkusistę Pawła Osickiego. Dzięki połączeniu tych trzech artystycznych dusz kompozycje zyskały nieokiełznaną swobodę i dziką fantazję. Oczywiście nie utraciły przy tym czułości i intymności...

1 lipca obok utworów Ignacego Wiśniewskiego, publiczność będzie miała przyjemność usłyszeć Cykl miniatur na fortepian, kontrabas i multipercusion Pawła Kwapińskiego. Ten uznany w świecie muzyki współczesnej twórca postanowił skonfrontować własny język kompozytorski z jazzową stylistyką nowoczesnej improwizacji. Będzie to prawykonanie dzieła, które wsparte zostało grantem Instytutu Muzyki i Tańca, partnerem koncertu jest Fundacja Kultury Zbliżenia.

d3bf316

Zachęcamy do odwiedzania strony Teatru, aby już teraz dokonywać rezerwacji na ten wyjątkowy koncert. A wszystkich tych, którym będzie mało artystycznych doznań utrzymanych w podobnym klimacie, zapraszamy na XI Międzynarodowe Spotkania z Kulturą żydowską, które odbędą się 18-31 lipca w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Koncert:
1 lipca 2016, 19.30
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
al Mamuszki 2
81-718 Sopot

Występują:
Ignacy Wiśniewski - fortepian
Adam Żuchowski - kontrabas
Paweł Osicki - perkusja

d3bf316

Podziel się opinią

Share
d3bf316
d3bf316
Więcej tematów