Trwa ładowanie...
d40rk1z
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowy rząd Brazylii bez ani jednej kobiety

• Michel Temer, zastępca prezydent Dilmy Rousseff, przedstawił swój rząd złożony z 21 mężczyzn - przedsiębiorców i polityków
• Po raz pierwszy od 1985 r. w brazylijskim rządzie nie ma ani jednej kobiety
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michel Temer
Michel Temer (PAP/EPA, Fot: Antonio Lacerda)
d40rk1z

W nowym gabinecie, który ma sprawować swe funkcje co najmniej 180 dni, to jest do zakończenia procesu impeachmentu dotychczasowej prezydent Dilmy Rousseff w Senacie, ministrem skarbu został były prezes Banku Centralnego Brazylii Henrique Meirelles.

Na czele MSZ stanął były gubernator Sao Paulo, finansowej stolicy kraju, Jose Serra. Był on w swej karierze politycznej ministrem zdrowia i kandydował z ramienia Partii Demokratycznego Ruchu Brazylijskiego (PMDB) Temera w wyborach prezydenckich.

Gabinet Temera, polityka centrowej PMDB, ma mieć o dziesięciu ministrów mniej niż dotychczasowy rząd, w którego skład wchodziło ich 31.

Jeśli, jak przewiduje większość brazylijskich komentatorów, proces polityczny pani Rousseff w Senacie zakończy się jej definitywnym usunięciem ze stanowiska prezydenta, Temer będzie sprawował ten urząd do 1 stycznia 2019 roku, tj. do końca kadencji.

d40rk1z

Podziel się opinią

Share

d40rk1z

d40rk1z
Więcej tematów