Trwa ładowanie...

Nowy rozkład jazdy - będzie więcej połączeń w Kolejach Śląskich

W zeszłym tygodniu poznaliśmy nowy rozkład Kolei Śląskich. Połączenia na liniach Bielsko Biała-Wadowice oraz Tarnowskie Góry-Herby Nowe przejmują Przewozy Regionalne. Tym samym „wolne” pociągi Kolei Śląskich zostaną skierowane na najbardziej oblegane linie.

Share
Nowy rozkład jazdy - będzie więcej połączeń w Kolejach Śląskich
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1n9gww

Nowy rozkład Kolei Śląskich zacznie obowiązywać już 14 grudnia i będzie ważny do 14 marca 2015 roku. Jest on pierwszym z sześciu rozkładów zamknięciowych w ramach rocznego rozkładu jazdy 2014/2015. Taki podział spowodowany jest pracami remontowo-modernizacyjnymi.

- Już 12 grudnia ruszymy z kampanią informacyjną na 10 dworcach w naszym regionie. Informatorzy w pomarańczowych kamizelkach pojawią się na peronach w Częstochowie, Bielsku Białej, Katowicach, Gliwicach, Pszczynie, Sosnowcu, Tychach, Rybniku, Tarnowskich Górach i Czechowicach Dziedzicach – zapowiada w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich. – Będą oni udzielać informacji pasażerom o zmianach w rozkładzie jazdy. Akcja potrwa do 15 grudnia – dodaje.

d1n9gww

W nowym rozkładzie Kolei Śląskich pojawią się bowiem niemałe zmiany: władze województwa zadecydowały o tym, że Przewozy Regionalne przejmą połączenia na liniach Bielsko Biała-Wadowice oraz Tarnowskie Góry-Herby Nowe. W ten sposób „zwalnia się” kilka pociągów, które będą teraz kursować na najbardziej obleganych liniach.

- Po prostu będzie inaczej realizowana praca eksploatacyjna. Przejęcie połączeń przez Przewozy Regionalne to bardzo dobra wiadomość – teraz pasażerowie jadący np. do Krakowa czy Krzepic nie będą musieli się przesiadać w Wadowicach i Herbach Nowych. „Wolne” składy będą teraz kursować na najbardziej newralgicznych liniach: Katowice-Zawiercie-Częstochowa, Katowice-Rybnik i Katowice-Tychy Lodowisko – tłumaczy Wawrzaszek.

Przede wszystkim poprawi się oferta przewozowa dla osób dojeżdżających do Katowic z Zawiercia i Częstochowy oraz z Tychów i Rybnika. Teraz w godzinach porannych pociągi tych linii będą kursować częściej, w cyklach 30-minutowych. Pomieszczą też więcej pasażerów.

- Mamy też dobrą wiadomość dla osób dojeżdżających do Katowic z Częstochowy: na tory powrócą pociągi przyspieszone. Droga będzie pokonywana w godzinę i 10-15 minut. Pociągi będą kursować zarówno rano, jak i popołudniu – mówi Wawrzaszek. – Pojawi się także dodatkowe połączenie z Katowic do Wisły w soboty i niedziele. Także pociąg, który dotychczas odjeżdżał w dni robocze o 16:00, będzie kursował w weekendy – dodaje.

d1n9gww

Kursy pociągów na linii Rybnik – Pszczyna zostaną wydłużone do Bielska Białej Głównej. Przywrócone zostaną także poranne pociągi z Katowic do Lublińca we wszystkie dni tygodnia.

- Ponadto zachęcamy pasażerów do zgłaszania swoich uwag odnośnie nowego rozkładu drogą mailową, uruchomiliśmy do tego specjalną skrzynkę (rozkladjazdy@kolejeslaskie.com) – tłumaczy Wawrzaszek. – Prosimy o jak najbardziej szczegółowe informacje: skąd i dokąd jedzie pasażer, o jakiej godzinie, ile czasu potrzebuje więcej na przesiadkę. Nasi pracownicy uwzględnią te uwagi przy tworzeniu kolejnego rozkładu – obiecuje.

d1n9gww

Podziel się opinią

Share
d1n9gww
d1n9gww
Więcej tematów