Trwa ładowanie...
d1k31t2

Nowy rekord Facebooka. Tylu ma użytkowników

Portal społecznościowy Facebook poinformował we wtorek, że osiągnął pułap dwóch miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie. "Osiągamy postęp, łącząc świat. A teraz sprawmy, by świat był jeszcze bliżej" - napisał szef Facebooka Mark Zuckerberg na swoim profilu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy rekord Facebooka. Tylu ma użytkowników
(PAP/EPA, Fot: LISA HORNAK)
d1k31t2

"Jestem zaszczycony, że mogę realizować tę podróż z wami" - napisał też szef Facebooka Mark Zuckerberg

"Dzisiaj wyznaczamy nowy ważny etap: obecnie jest dwa miliardy osób, które co miesiąc łączą się przez Facebooka" - poinformowała firma z USA, która swój pierwszy miliard użytkowników odnotowała w październiku 2012 roku. "Stało się to możliwe dzięki milionom społeczności i pojedynczych osób, które wnoszą znaczący wkład na Facebooku" - dodała.

Jak sprecyzowano, obecnie "istnieje ponad miliard osób korzystających z grup na Facebooku, ponad 175 milionów użytkowników, którzy korzystają z funkcji "uwielbiam to", a ponad 800 milionów, którzy "lubią" coś na Facebook co miesiąc".

Utworzony w 2004 roku Facebook stał się gigantem branży internetowej. Firma zanotowała zysk netto w wysokości 3,06 mld dolarów w pierwszym kwartale 2017 roku, czyli wzrost o 76,3 proc. w ciągu roku; obroty wyniosły 8,03 mld, czyli wzrost 49,2 proc.

d1k31t2

Podziel się opinią

Share

d1k31t2

d1k31t2
Więcej tematów