Trwa ładowanie...
d3thl9j

Nowy bilet na pociąg, autobus i tramwaj w Krakowie

14 grudnia uruchomione zostaną nowoczesne pociągi SKA na trasie z centrum Krakowa do Wieliczki. Pojawią się także nowe bilety. Pasażerowie w ciągu 70 minut będą mogli go używać zarówno w pociągu, jak i w komunikacji miejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy bilet na pociąg, autobus i tramwaj w Krakowie
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d3thl9j

Od 14 grudnia mieszkańcy Krakowa i Wieliczki będą mogli korzystać z nowych biletów czasowych. Będą one kosztować 2,70 zł (ulgowy) i 5,40 zł (normalny) i działać przez 70 minut.

- Nowy bilet 70-minutowy będzie obowiązywał zarówno w komunikacji miejskiej MPK Kraków, jak i w pociągach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie do Wieliczki – informuje w rozmowie z WP.PL Marek Gancarczyk, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

- Nowe bilety to taki nasz wspólny projekt: Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Kolei Małopolskich. 14 grudnia uruchomione zostanie połączenie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej z Krakowa do Wieliczki. 70-minutowy bilet będzie można kupić u konduktora, a po opuszczeniu pociągu można z niego nadal korzystać przez kilkadziesiąt minut w komunikacji miejskiej w Krakowie. Przejazd z Wieliczki ma bowiem trwać tylko ok. 21 minut – mówi w rozmowie z WP.PL Piotr Hamarnik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. – Zależy nam na współpracy w regionie, chcemy, żeby mieszkańcy okolicznych miejscowości przyjeżdżali do Krakowa. Jednocześnie chcemy ich zachęcić, żeby korzystali z komunikacji miejskiej, a nie samochodów – dodaje.

Nowy bilet wejdzie do oferty od 14 grudnia, tego samego dnia, kiedy zaczną kursować pociągi SKA na trasie Wieliczka Rynek-Dworzec Główny. Pociągi są nowoczesne, klimatyzowane i wyposażone m.in. w 19–calowe monitory LCD, głośniki i wyświetlacze LED z informacjami dla pasażerów. Pociągi będą kursowały w dzień powszedni od godziny 5 do 23 co pół godziny.

d3thl9j

Podziel się opinią

Share
d3thl9j
d3thl9j
Więcej tematów