Trwa ładowanie...
d34hq7v

Nowy bilans lawiny w Abruzji: 18 ofiar, 11 osób zaginionych

18 ofiar śmiertelnych, 11 osób zaginionych - to najnowszy bilans katastrofy w górach Abruzji, gdzie lawina runęła na hotel. W środę mija tydzień od tej tragedii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy bilans lawiny w Abruzji: 18 ofiar, 11 osób zaginionych
(EPA/PAP)
d34hq7v

We wtorek, w szóstym dniu poszukiwań w rumowisku hotelu Rigopiano znaleziono 9 ciał ofiar. Od soboty nie wydobyto żadnej żywej osoby.

- Stało się to, czego się obawiano. Hotel stał się grobowcem - pisze agencja Ansa po kolejnym dniu akcji ratunkowej, prowadzonej przez ponad 100 strażaków i przedstawicieli innych służb.

Łącznie zejście lawiny wywołanej przez trzęsienie ziemi przeżyło 11 osób.

d34hq7v

2 mężczyzn: gość hotelu i jego pracownik było w chwili, gdy lawina runęła, poza budynkiem i to ich ocaliło. Zostali znalezieni po 10 godzinach i uratowani przez pierwsze ekipy, które przybyły na miejsce w nocy ze środy na czwartek. W kolejnych dniach wydobyto spod gruzów 9 osób, w tym czworo dzieci; wszystkie, które były tam na zimowych feriach. Niektórzy z ocalonych spędzili w szczelinach pod gruzami ponad 50 godzin.

W Rigopiano w środę po południu było łącznie 40 osób: 28 gości i 12 pracowników. Ekipy ratunkowe zapowiedziały, że do końca będą szukać wszystkich 11 zaginionych. Pracują tam w skrajnie trudnych warunkach.

Zobacz także: Małe gadżety, które mogą uratować Ci życie

d34hq7v

Podziel się opinią

Share

d34hq7v

d34hq7v
Więcej tematów