Trwa ładowanie...

Nowolazurowa zostanie otwarta? "Kolejna zrealizowana inwestycja"

Jak [ niedawno informowaliśmy ]( http://wawalove.pl/Nowolazurowa-juz-gotowa-Czeka-na-oddanie-do-uzytku-a19904 ), drogowcy zakończyli wszystkie prace budowlane przy ważnej dla mieszkańców, a Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych mógł wystąpić o wydanie niezbędnych pozwoleń na użytkowanie. Aktualnie Nowolazurowa przebiega od węzła Salomea do ulicy Chrościckiego. Teraz na udostępnienie czeka kolejny, kluczowy odcinek.

Share
Nowolazurowa zostanie otwarta? "Kolejna zrealizowana inwestycja"
Źródło: WawaLove.pl
d2ihyld

- Złożyliśmy już trzy wnioski o pozwolenia na użytkowanie. Chodzi o około kilometrowy fragment, pomiędzy ulicą Chrościckiego a Połczyńską. Wszystkie roboty budowlane zostały już zakończone, trwają jedynie ostatnie prace wykończeniowe - powiedziała WawaLove.pl Agata Choińska z biura prasowego Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Tymczasem władze warszawy już zapowiedziały otwarcie. Wczoraj, w późnych godznach nocnych, Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy napisał na Twitterze: "Jutro otwieramy kolejny fragment Nowolazurowej do ul. Połczyńskiej. Kolejna zrealizowana inwestycja".

W ramach robót powstał m.in. nowy wiadukt nad torami PKP oraz rondo. Drogowcom została już właściwie "kosmetyka" w tym np. ustawienie sygnalizatorów i wytyczenie poziomego oznakowania. Teraz decyzja w sprawie oddania inwestycji jest uzależniona od nadzoru budowlanego, jednak niewykluczone, że kierowcy pojadą nowym odcinkiem już dziś. Ulica będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a same prace kosztowały ponad 8,5 mln zł. Nowolazurowa ma być docelowo połączona z trasą ekspresową S8.

d2ihyld

Podziel się opinią

Share
d2ihyld
d2ihyld
Więcej tematów