Trwa ładowanie...

Nowoczesna nie wchodzi do Sejmu, PiS jest coraz mocniejszy. Nowy sondaż

Gdyby połączyć głosy oddane na PO i Nowoczesną, uzyskamy ledwie połowę tego, co w najbliższych wyborach zgarnia PiS. Najnowszy sondaż przeprowadzony przez CBOS nie jest łaskawy również dla PSL i SLD.

Share
Nowoczesna nie wchodzi do Sejmu, PiS jest coraz mocniejszy. Nowy sondaż
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
diu5wx2

W sondażu przeprowadzonym przez Centrum Badania Opinii Społecznej 44 proc. osób w najbliższych wyborach zadeklarowało chęć oddania głosu na PiS . Na drugim miejscu jest PO z wynikiem 19 proc. Kukiz'15 uzyskałby tylko 7 proc. głosów. Do Sejmu weszłoby jeszcze PSL, które wskazało 5 proc. badanych.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Poniżej progu wyborczego znalazło się SLD - głos na lewicowe ugrupowanie chce oddać 4 proc. wyborców. Nowoczesna przekonała jedynie 3 proc. badanych. Po 2 proc. głosów zgarnęły partie Wolność i Razem. Na "inną partię" zamierza zagłosować 1 proc. osób. 13 proc. jest niezdecydowanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 16-23 sierpnia.

diu5wx2

Z kolei na podium w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego znajdują się Andrzej Duda, Donald Tusk, Robert Biedroń. Z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że 34 proc. osób chce, by obecny prezydent dalej sprawował swoją funkcję. Daleko za nim – z wynikiem 21 proc. – znalazł się Donald Tusk. Trzecie miejsce zajął Robert Biedroń (14 proc.). Pozostali politycy nie przekroczyliby 10 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Źródło: CBOS, WP

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

diu5wx2

Podziel się opinią

Share
diu5wx2
diu5wx2
Więcej tematów