Trwa ładowanie...

Nowi posłowie w PiS? Jest przeciek

Jarosław Kaczyński od piątku spotyka się z posłami z regionów. Szeregi klubu ma wkrótce zasilić kilka nowych osób. Bliska przejścia do PiS ma być przewodnicząca koła Republikanie, Anna Maria Siarkowska.

Share
Nowi posłowie w PiS? Jest przeciekŹródło: WP.PL
d2x4px7

O szczegółach donosi "Rzeczpospolita". Według dziennika, Kaczyński miał na piątkowym spotkaniu powiedzieć, że szeregi klubu PiS zasili od trzech do siedmiu nowych posłów. Bliska przejścia ma być m.in. właśnie Siarkowska. Dwie pozostaje członkinie Republikanów - Magdalena Błeńska i Małgorzata Janowska - mają zaś pozostać posłankami niezrzeszonymi. Długoterminowy plan to współpraca koła z Jarosławem Gowinem.

Spekulacje o przejściu trzech posłanek do klubu partii rządzącej trwają od wielu dni. W ubiegłym tygodniu klub stanowczo zaprzeczał jednak jakimkolwiek transferom. - To informacja wyssana z palca - oznajmiła w rozmowie z WP rzeczniczka Republikanów.

Wewnętrzne wybory

Planowane przejścia do PiS to nie jedyny temat, który miał się pojawić podczas piątkowego spotkania. Jak twierdzi "Rz", po raz pierwszy padła deklaracja dotycząca rozpisania wewnętrznych wyborów w partii, na poziomie powiatów i gmin. Jak stwierdził w rozmowie z "Rz" członek klubu PiS, który uczestniczył w rozmowach z liderem partii, ma to uporządkować struktury i przygotować partię do wsparcia kampanii samorządowej. Kaczyński zapowiedział też lepszą komunikację między klubem a rządem, zwłaszcza w świetle nadchodzących sejmowych starć m.in. o reformę sądownictwa.

d2x4px7

Zobacz: Agresywne wypowiedzi Kaczyńskiego

d2x4px7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x4px7
d2x4px7
Więcej tematów