Trwa ładowanie...

Nowe zalecenia ws. AstraZeneca we Włoszech? "Nie należy podawać młodzieży"

Zaniepokojenie we Włoszech. Chodzi o podawanie szczepionki AstraZeneca młodzieży. Część ekspertów jest zdania, że nie należy jej podawać tak młodym osobom. Ponadto uważa się, że wobec znacznej poprawy sytuacji epidemicznej w kraju nie jest już konieczne masowe używanie tego preparatu.

Share
Włochy. Będą zmiany w szczepieniach AstraZeneki?
Włochy. Będą zmiany w szczepieniach AstraZeneki?Źródło: East News
d2jigpk

Szczepienie młodzieży preparatem AstraZeneca budzi poważne zaniepokojenie we Włoszech. Stało się tak po przypadku 18-latki z Genui, która trafiła do szpitala w poważnym stanie z powodu zakrzepicy. Wcześniej została zaszczepiona tym właśnie preparatem.

W niektórych miejscach w ogóle odwołano szczepienia otwarte tą szczepionką. Wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri oświadczył, że osoby w wieku poniżej 30 lat nie powinny otrzymywać tej szczepionki. Sileri powiedział w wywiadzie radiowym, że szczególnie odradza stosowanie AstraZeneca kobietom poniżej 50. roku życia.

d2jigpk

- Różnica między ryzykiem a korzyściami u tych osób zmniejsza się - zaznaczył wiceminister zdrowia. Według jego opinii można spodziewać się zmiany w zaleceniach. Ma na to wpływ także polepszająca się sytuacja pandemiczna w kraju.

Zobacz też: Władysław Kosiniak-Kamysz o oświadczeniu Kultu. "Kuriozalne"

- Tabele wskazują, że kiedy występuje mniej niż 50 przypadków COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców , tak jak jest teraz we Włoszech, stosunek między korzyściami a ryzykiem przemawia za podawaniem szczepionki AstraZeneki tylko osobom powyżej 40 lat - powiedział dziennikowi "La Stampa" konsultant urzędu nadzwyczajnego komisarza do spraw pandemii Guido Rasi.

d2jigpk

Nowe zalecenia ws. AstraZeneca we Włoszech? "Nie należy podawać młodzieży"

Stwierdził, że "to nie oznacza, że wcześniej popełniono błąd, bo jeszcze trzy tygodnie temu stan epidemii i przebiegu kampanii szczepień był inny i uzasadniał masowe użycie tej szczepionki".

Jednocześnie przekonuje, że te młode osoby, które są już po pierwszej dawce szczepionki, mogą spokojnie przyjąć drugą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jigpk

Podziel się opinią

Share
d2jigpk
d2jigpk
Więcej tematów