Trwa ładowanie...
d1eatmj
WprostDefence24

Nowe taśmy "Wprost". Minister skarbu: Mam problem Burego. Koalicja może się posypać

- Jeb... go (Jana Burego z PSL - red.) w końcu ktoś i tyle. Na poważnie. No tyle tylko, że to może rozsypać się koalicja – mówił kilka miesięcy temu minister skarbu Włodzimierz Karpiński w trakcie spotkania u Sowy i Przyjaciół. W ostatni czwartek CBA weszło do biur Jana Burego, jednego z liderów PSL. "Wprost" ujawniło najnowsze taśmy w aferze podsłuchowej. "Rzeczpospolita" twierdzi, że posiadane przez prokuraturę nagrania ws. afery korupcyjnej na Podkarpaciu są wstrząsające i jednoznacznie wskazują na poważne patologie w tym regionie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Bury (w środku)
Jan Bury (w środku) (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1eatmj

Jak pisze "Wprost" chodzi o spotkanie ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, jego zastępcy Zdzisława Gawlika oraz prezesa Orlenu Jacka Krawca sprzed kilku miesięcy. Na nagraniu słychać jak Karpiński zwraca uwagę, że Bury trzyma z Waldemarem Pawlakiem, którego szef resortu skarbu ocenia jako "cwaniaka”.

"Wprost" zauważa, że u Sowy i Przyjaciół Karpiński utyskiwał Gawlikowi i Krawcowi, że ma problem z Burym: mam problem Burego, nie? Którego mogę, wiesz, wyje... w kosmos! (…) Ja muszę go wziąć tutaj (do Sowy i Przyjaciół – red.). Nie bardzo mi się chce pić po prostu, bo pracuję, ale musimy po prostu pogadać, nie? Bo gość (Bury – red.), wiesz, robi dym polityczny, a tak naprawdę chodzi o jego interesy, nie? Tylko i wyłącznie. Albo dostanie, jeb... go w końcu ktoś i tyle, no. Na poważnie. No tyle tylko, że to może rozsypać się koalicja”.

Taśmy CBA pogrążą polityków?

d1eatmj

Według "Rzeczpospolitej" taśmy, jakimi dysponują CBA i prokuratura, są dużo bardziej wstrząsające niż potajemne rozmowy polityków, które ostatnio wywołały burzę. - To twarde dowody na nadużycia i patologie na Podkarpaciu – twierdzi rozmówca "Rzeczpospolitej" z wymiaru sprawiedliwości.

W aferę korupcyjną na Podkarpaciu mają być zamieszani politycy, biznesmeni i urzędnicy. W grę miały wchodzić: korupcja, nepotyzm, a nawet "skręcanie" śledztw. Na razie zarzuty usłyszeli tylko dwaj biznesmeni z branży paliwowej, ale CBA przeszukało już gabinet wiceministra infrastruktury i posła PO Zbigniewa Rynasiewicza, a także biuro i dom posła PSL Jana Burego oraz Anny Habało - szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie.

Źródło: "Wprost", "Rzeczpospolita"

d1eatmj

Podziel się opinią

Share
d1eatmj
d1eatmj
Więcej tematów