Trwa ładowanie...

Nowe śmigłowce nie tylko dla wojska. MSWiA: kupimy maszyny dla policji

• Wiceszef MSWiA: mamy zabezpieczone pieniądze
• Zieliński wyjaśnił, że chodzi o cztery śmigłowce
• Policja używa teraz maszyn z lat 80. i z początku lat 90. ub. wieku

Nowe śmigłowce nie tylko dla wojska. MSWiA: kupimy maszyny dla policjiŹródło: Policja
dcqiam0
dcqiam0

Cztery nowe śmigłowce trafią do lotnictwa polskiej policji - informuje defence24.pl. Poinformował o tym wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, odpowiadając na poselskie interpelacje.

- Przedsięwzięcie ma zostać w całości sfinansowane z Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020 - wyjaśnił minister. Chodzi o dwa śmigłowce wielozadaniowe i dwa operacyjno- patrolowe.

Jak zauważa defence24.pl, nowe maszyny poprawią stan parku śmigłowców, z których korzystają polscy policjanci. Portal wyjaśnia, że większość policyjnych maszyn pochodzi z lat 80. oraz z początku lat 90. ubiegłego wieku i jest ich za mało.

dcqiam0

Podczas szczytu NATO do Warszawy trzeba było ściągnąć śmigłowce z całej Polski, a jeden latał z tymczasowym oznaczeniem, bo na pełne malowanie kadłuba miało zabraknąć funduszy.

Policja wykorzystuje śmigłowce podczas akcji antyterrorystów, poszukiwania zaginionych, działań ratunkowych czy klęsk żywiołowych. Policyjne lotnictwo korzysta z maszyn Mi-8, Mi-2, W-3 Sokół oraz Bell 206, które stacjonują poza Warszawą także w Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

oprac. A. Jastrzębski

Zobacz też: Macierewicz: nie było zamieszania z lotem delegacji z Londynu
dcqiam0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcqiam0
Więcej tematów