Trwa ładowanie...
12-11-2014 12:10

Nowe rosyjskie bombowce u wybrzeży Norwegii. Wojsko pokazało dowody

Norweskie siły powietrzne ujawniły zdjęcia nowego rosyjskiego bombowca Su-34 zaobserwowanego pod koniec października u wybrzeży regionu Finnmark na północy Norwegii. Fotografie publikuje dziennik "VG".

Nowe rosyjskie bombowce u wybrzeży Norwegii. Wojsko pokazało dowodyŹródło: NATO
der5alg
der5alg

Dwa nowe rosyjskie myśliwce bombardujące Su-34 zbliżyły się do norweskiego wybrzeża 28 października. To najnowszy typ samolotów rosyjskiej obrony powietrznej, wprowadzony do czynnej służby dopiero w czerwcu tego roku. Bombowiec przystosowany jest do przewozu broni jądrowej, ale ten zaprezentowany na zdjęciu przez norweskie wojsko ma lekkie uzbrojenie, rakiety powietrze-powietrze oraz dodatkowy zbiornik na paliwo.

- Tego typu samoloty były wcześniej obserwowane i identyfikowane przez państwa NATO w innych miejscach, ale jeszcze nigdy nie były widziane na północnych obszarach ani u wybrzeży Norwegii - stwierdził rzecznik norweskich sił powietrznych Brynjar Stordal.

Według Stordala z rosyjskiej bazy na Półwyspie Kolskim wyruszyło w sumie 10 samolotów, dwa z nich, Su-34, skręciły w kierunku norweskiego wybrzeża. Jak podkreśla gazeta "VG" w pobliże terytorium Norwegii Rosja wysyła coraz bardziej zaawansowany technologicznie samoloty.

Zobacz również: Siemoniak o działaniach rosyjskiego lotnictwa.
der5alg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
der5alg
Więcej tematów