Trwa ładowanie...

Nowe przesłanie Wołodymyra Zełenskiego. "Pamiętamy o każdym mieście"

Wołodymyr Zełenski przekazał, że Ukraina kontynuuje odbudowę nieokupowanych terytoriów. Prezydent Ukrainy zaznaczył, że przy tym władze pamiętają o każdym mieście i społeczności, która aktualnie jest pod okupacją Rosjan.

Nowe przemówienie Wołodymyra Zełenskiego Nowe przemówienie Wołodymyra Zełenskiego Źródło: East News, fot: ABACA
d14f7p5
d14f7p5

Ukraiński przywódca w piątek wieczorem opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym przekazał, że kontynuowana jest odbudowa terytoriów, które nie są już okupowane przez rosyjskiego najeźdźcę.

Wołodymyr Zełenski dodał, że z aktualnych danych wynika, że wyzwolonych zostało 1015 osiedli. W tych miejscach przywracany jest prąd, woda, łączność, transport, a także usługi socjalne.

Zobacz też: Odessa następnym celem Putina. Odliczanie trwa

Wojna w Ukrainie. Nowe nagranie Wołodymyra Zełenskiego

- Oczywiście pamiętamy każde miasto i każdą społeczność, która jest jeszcze pod okupacją - podkreślił prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

d14f7p5

Ukraiński przywódca dodał, że są to m.in. Mariupol, Melitopol, Chersoń, a także inne miasteczka w okolicach Donbasu.

- Stopniowe wyzwalanie obwodu charkowskiego dowodzi, że nikogo nie zostawimy w tyle - podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Wołodymyr Zełenski apeluje do Europy

- Dzisiaj nikt nie może przewidzieć, jak długo potrwa ta wojna, ale robimy wszystko, aby szybko wyzwolić nasz kraj - powiedział w nagraniu ukraiński przywódca, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

d14f7p5

- Aby tak się stało potrzebujemy pomocy naszych partnerów - z Europy, z całego świata - kontynuował.

Zełenski skrytykował także kraje, które blokują sankcje przeciwko Rosji lub pomoc dla Ukrainy, nie wymienił jednak z nazwy żadnego państwa.

Ukraiński przywódca zaznaczył, że konieczna jest większa presja na Moskwę społeczności międzynarodowej, gdyż Rosja wykorzystuje każdą sposobność do destabilizacji sytuacji nie tylko w Europie, ale także w innych częściach świata.

d14f7p5

Najnowsze wieści z Mariupola

W piątek zastępca dowódcy pułku Azow kapitan Swiatosław Pałamar, którego wypowiedź przytacza portal Suspilne, przekazał, że obrońcy Mariupola zabili blisko 6 tys. żołnierzy rosyjskich i zniszczyli ponad 100 sztuk rosyjskiego uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Pałamar zaznaczył również, że wojska rosyjskie przewyższały obrońców Mariupola zarówno pod względem uzbrojenia, jak i liczby żołnierzy, których po stronie rosyjskiej było około 14 tys. Zaznaczył, że Mariupol był atakowany przy użyciu samolotów, okrętów oraz ogromnej liczby dział artyleryjskich i wyrzutni rakietowych.

Źródło: Facebook, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14f7p5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d14f7p5
Więcej tematów