Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia. Zmiany w restauracjach, kinach i teatrach

Czwartkowa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przyniosła odpowiedzi na pytania o nowe obostrzenia. Wiemy już, że w nowym reżimie funkcjonować będą m.in. kina, teatry i restauracje.

Share
Nowe obostrzenia. Zmiany w restauracjach, kinach i teatrach
Nowe obostrzenia. Zmiany w restauracjach, kinach i teatrachŹródło: GETTY, Fot: Alessio Coser
d416ymu

Od 26 czerwca w życie wejdą nowe przepisy dotyczące funkcjonowania wielu branż. Zmiany dotyczyć będą również restauracji i punktów gastronomicznych, w których limit obłożenia wzrośnie z 50 do 75 proc.

Limity zmienią się również w kinach i teatrach. Kinomani już w najbliższy weekend będą mogli zjeść podczas seansu popcorn, a od 26 czerwca limit widzów zarówno w kinach, jak i teatrach wzrośnie do 75 proc. Spod limitów wyłączone są osoby zaszczepione.

d416ymu

Luzowanie obostrzeń w oparciu o dane i tempo szczepień.

Podczas konferencji szef rządu podkreślał, że obecne dane statystyczne dotyczące sytuacji epidemicznej w Polsce pozwalają na luzowanie obostrzeń, ale konieczne jest uważne analizowanie sytuacji. - Dane, które do nas spływają, są rzeczywiście lepsze, ale pamiętajmy, że pandemia cały czas może wybuchać w różnych miejscach. Musimy zachować czujność - stwierdził - Musimy uzależniać proces pozbywania się obostrzeń od liczby zaszczepionych - dodał.

Na temat danych wypowiedział się również minister zdrowia. - Sytuacja epidemiczna się poprawia. Dotychczasowa ścieżka luzowania obostrzeń nie prowadzi do zwiększania liczby zakażeń - stwierdził Adam Niedzielski. - Dziś średnia tygodniowa zakażeń na 100 tys. mieszkańców spadła poniżej 1, to bardzo ważne - podkreślał.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 382 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu infekcji zmarły 84 osoby.

"Tylko dla zaszczepionych". Spór o przywileje w obostrzeniach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d416ymu

Podziel się opinią

Share
d416ymu
d416ymu
Więcej tematów