Trwa ładowanie...
d3cjjn5

Żółta strefa. Waldemar Kraska: Warszawa się w niej znajdzie. Ratusz reaguje

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział ogłoszenie nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Jest już przesądzone - Warszawa znajdzie się w żółtej strefie. Rzeczniczka warszawskiego ratusza zapewnia, że miasto jest na to przygotowane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żółta strefa. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od soboty
Żółta strefa. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od soboty (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3cjjn5

- Tak, Warszawa będzie w żółtej strefie, mogę to powiedzieć - stwierdził w rozmowie z Radiową Trójką wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wcześniej zaostrzenie zasad na terenie stolicy zapowiedział rzecznik resortu.

- Nie ma co ukrywać, że na 99 proc. Warszawa od soboty znajdzie się w żółtej strefie - przyznał w środę Wojciech Andrusiewicz. Dodał też, że lista powiatów z obostrzeniami będzie liczyła ponad sto pozycji.

- Rzeczywiście duże miasta dość łatwo wchodzą w tej chwili w te duże żółte strefy, ponieważ trochę zaostrzyliśmy kryteria. Chcemy, aby w tych dużych aglomeracjach, gdzie jest duży kontakt międzyludzki, jeden kilometr zamieszkuje dużo ludzi, aby obostrzenia tam wchodziły wcześniej - powiedział Kraska w rozmowie z Trójką.

d3cjjn5

Z ustaleń RMF FM wynika, że w żółtej strefie znajdą się również Kraków, Poznań, Białystok i Częstochowa. Na liście pozostanie Gdańsk i Gdynia.

Zobacz też: Umowy śmieciowe będą oskładkowane? Minister nie pozostawia wątpliwości

Żółta strefa. Warszawa jest już po rozmowach z ZTM

Od soboty wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z zakwalifikowaniem danego powiatu do konkretnej strefy. W strefie żółtej i czerwonej obowiązek noszenia maseczek będzie obowiązywał również na zewnątrz.

d3cjjn5

Rzeczniczka warszawskiego ratusza zapewniła, że stolica jest przygotowana na wejście do strefy żółtej. - To, co może zainteresować mieszkańców, to na pewno komunikacja miejska. Obecnie zgodnie z rozporządzeniem obłożenie może wynosić 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Podobnie jest w strefie żółtej, więc tu zmian nie przewidujemy - powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info Karolina Gałecka.

Jak zaznaczyła, władze Warszawy apelowały już do policji między innymi o przeprowadzanie kontroli w sklepach. - Zwracaliśmy się także do ZTM o przestrzeganie zaleceń reżimu sanitarnego w komunikacji publicznej. To, co ZTM może robić, to przypominać i upominać, ale nie może karać. Jako miasto w ogóle nie chcielibyśmy karać, ale liczba zakażeń wzrasta, więc robimy wszystko, by przypominać o bezpieczeństwie - podkreśliła Gałecka.

Źródło: Radiowa Trójka, tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cjjn5

Podziel się opinią

Share
d3cjjn5
d3cjjn5
Więcej tematów