Trwa ładowanie...

Nowe obostrzenia od 27 lutego. Prezydent Elbląga jednoznacznie

Nowe obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim będą obowiązywać od 27 lutego. - Jest to dla nas bardzo zła informacja - powiedział prezydent Elbląga Witold Wróblewski, podkreślając, że w jego mieście na razie sytuacja epidemiologiczna jest stabilna.
Share
Nowe obostrzenia od 27 lutego. Prezydent Elbląga jednoznacznie
Nowe obostrzenia od 27 lutego. Prezydent Elbląga jednoznacznieŹródło: Getty Images
d1zpreq

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że od soboty - 27 lutego, obostrzenia dotyczące oświaty, handlu i życia kulturalnego zostają utrzymane na obecnym poziomie z wyjątkiem woj. warmińsko-mazurskiego. W tym regionie nauka w klasach I-III wróci do trybu zdalnego, a zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapowiedź powrotu obostrzeń na Warmii i Mazurach w związku z sytuacją epidemiczną w całym regionie nazwał złą informacją.

- Tym bardziej że w Elblągu na razie sytuacja epidemiologiczna jest stabilna. Z pewnością najbardziej dotkliwie odczują te zmiany uczniowie najmłodszych klas, którzy znów wracają do nauczania zdalnego. Jak wiemy, niestety jest ono dużo mniej efektywne - ocenił Witold Wróblewski w rozmowie z PAP.

d1zpreq

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Nowe zasady dot. maseczek. Ekspert mówi, która najlepsza

- Ponieśliśmy też jako samorząd duże koszty przygotowania naszych instytucji, w tym obiektów sportowych, do ponownego otwarcia, a już musimy je zamykać - stwierdził prezydent Elbląga.

Zdaniem samorządowca "zamknięcie całego województwa na pewno będzie dotkliwe dla wielu dziedzin życia gospodarczego i społecznego".

d1zpreq

- Musimy ograniczyć kontakty, wyjścia, spotkania, pamiętać o maseczkach. Zróbmy to dla nas samych i naszych bliskich - zaapelował z kolei marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin.

- Dzielimy się ustaleniami i informacjami z samorządami lokalnymi. Ale najwięcej odpowiedzialności spoczywa jednak na barkach nas wszystkich, obywateli, mieszkańców i gości regionu Warmii i Mazur- dodał marszałek.

Nowe obostrzenia od 27 lutego. Województwo warmińsko-mazurskie

- Analitycy oceniają, że szczyt pandemii jest przed nami. Będzie ok. 10-12 tys. zakażeń dziennie - mówił podczas konferencji prasowej minister Adam Niedzielski.

d1zpreq

- Obecne restrykcje utrzymane w całym kraju, oprócz województwa warmińsko - mazurskiego - powiedział Adam Niedzielski.

- W woj. warmińsko-mazurskim chcemy, żeby nauka w klasach I-III wróciły do trybu zdalnego, a kina, galerie, teatry i inne instytucje zostały zamknięte. Dotyczy to też hoteli, galerii handlowych, kortów i basenów - wyjaśnił.

Dodatkowe obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim będą obowiązywać dwa tygodnie. - Jeśli przyrost będzie mniejszy, to zmiana możliwa będzie jednak już po tygodniu - mówił szef resortu zdrowia. - Prawdopodobnie matury próbne zostaną przeprowadzone zdalnie, ale decyzję podejmie resort edukacji - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zpreq

Podziel się opinią

Share
d1zpreq
d1zpreq
Więcej tematów