Trwa ładowanie...
dbmcf7r
Nowe nazwiska w Trójce. Kto z dziennikarzy zostanie?

Nowe nazwiska w Trójce. Kto z dziennikarzy zostanie?

Jaką Trójkę chce pan po sobie zostawić? - pytał Adama Hlebowicza prowadzący program Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Robert Mazurek. Dyrektor Programu 3 Polskiego Radia odpowiedział, że chce pozytywnie zaskakiwać słuchacza. - To radio legenda. Słuchaczem Trójki jest człowiek, który myśli, inteligentny, który szuka czegoś ciekawego, nie jest tylko biernym odbiorcą. Według mnie nie ma wizji, czy jest bardziej konserwatywny czy liberalny; prawicowy czy lewicowy. Pomysł jaki chce zrealizować to inteligentne, ciekawe radio. Bardzo żywo redagowane - obecność w terenie, wóz transmisyjny, który się może pojawić w każdym nieoczekiwanym miejscu - mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dbmcf7r

Mazurek zauważył, że Trójka to także legendarne nazwiska: Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Wojciech Mann. - Trójka się zbudowała na tych nazwiskach. To wielkie szczęście z nimi pracować. Piotr Baron, Piotr Stelmach - można by tak długo wymieniać. Bo nauczyć się języka radia, mówić w sposób niekonwencjonalny, znaleźć własny pomysł to jest duża sztuka - mówił Hlebowicz, dodając, że nie zwolni tych dziennikarzy.
- Klub Trójki o 21 będzie prowadzony przez Grzegorza Górnego. To jest dziennikarz katolicki, konserwatywny? - pytał gospodarz #dziejesienazywo.

- Konserwatywny na pewno. Pamiętać trzeba, że to ciekawy dziennikarz, który ma wiele do powiedzenia: w różnych językach, różnych obszarach kulturowych, również cywilizacyjnych. Ma się zająć przemianami cywilizacyjnymi w świecie - powiedział szef Programu 3.

dbmcf7r

- Do Trójki ma przyjść Piotr Semka - zauważył Mazurek. - Bywa regularnie jako komentator. Na pewno będzie się pojawiał, zobaczymy w jakiej roli - wyjaśnił Hlebowicz.

- W roli autora również? - dopytywał prowadzący. - To jest możliwe. Piotr Semka jako wybitny znawca Europy Środkowej, ze szczególnym nastawieniem na Niemcy, zawsze będzie ciekawym autorem. Grzegorz Górny jest faktem, Piotr Semka nie jest jeszcze faktem, być może będzie - zapowiedział dyrektor Trójki.

dbmcf7r

Podziel się opinią

Share
dbmcf7r
dbmcf7r
Więcej tematów