"Stan jest bardzo poważny". Anonimowo zdradził, co z Ziobrą
Zbigniew Ziobro walczy z chorobą nowotworową. Jeden z polityków Suwerennej Polski przekazał anonimowo w rozmowie z "Faktem", że stan zdrowia byłego ministra sprawiedliwości jest "bardzo poważny".
16.08.2024 | aktual.: 16.08.2024 07:53
Chorobę nowotworową lekarze potwierdzili u Zbigniewa Ziobry w ubiegłym roku. Lider Suwerennej Polski zmaga się z rozległym nowotworem złośliwym przełyku z przerzutami do węzłów chłonnych i żołądka.
Były minister sprawiedliwości i prokurator generalny przeszedł już dwie skomplikowane operacje i w tej chwili oczekuje na badanie PET (pozytonowa tomografia emisyjna), które ma odbyć się w październiku.
Nowe informacje ws. stanu Ziobry
Najnowsze informacje w sprawie stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry przekazał teraz anonimowo jeden z jego bliskich współpracowników z Suwerennej Polski. W rozmowie z "Faktem" wskazał, że stan byłego szefa MS "jest bardzo poważny".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- To jest tak, że sama operacja jest bardzo inwazyjna. Minister ma po prostu zawieszony żołądek na płucu, więc to nie jest tak, że tego typu zabiegi powodują możliwość powrotu do pełnego zdrowia. Wręcz przeciwnie, to jest ciągłe utrudnienie - wskazał współpracownik Ziobry.
Komisja śledcza ds. Pegasusa
Wciąż nie wiadomo, kiedy Zbigniew Ziobro stanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa, która ma zbadać legalność, prawidłowość i celowość czynności podejmowanych z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus m.in. przez rząd, służby specjalne i policję od listopada 2015 r. do listopada 2023 r. Okres ten obejmuje więc czas urzędowania Zbigniewa Ziobro jako szefa MS. Komisja ma też ustalić, kto był odpowiedzialny za zakup Pegasusa i podobnych narzędzi dla polskich władz.
Dotychczas komisja przesłuchała m.in.: b. wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, b. wiceszefa MS Michała Wosia, byłego dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości Mikołaja Pawlaka oraz innych pracowników resortu sprawiedliwości.
Pegasus to system, który został stworzony przez izraelską firmę NSO Group do walki z terroryzmem i zorganizowaną przestępczością. Przy pomocy Pegasusa można nie tylko podsłuchiwać rozmowy z zainfekowanego smartfona, ale też uzyskać dostęp do przechowywanych w nim innych danych, np. e-maili, zdjęć czy nagrań wideo oraz kamer i mikrofonów.
Przeczytaj również:
Źródło: "Fakt"