WP

Nowe informacje ws. Tomasza Komendy. Grafolog ma sprawdzić podpisy

Ktoś podrobił podpis Tomasz Komendy na dokumentacji medycznej z okresu, kiedy odbywał karę? Sprawdzi to grafolog, na wniosek prokuratury - podaje "Gazeta Wyborcza". Na przesłuchania w sprawie wezwano już kilkadziesiąt osób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Komenda spędził niesłusznie 18 lat w więzieniu
Tomasz Komenda spędził niesłusznie 18 lat w więzieniu (PAP, Fot: Paweł Supernak)
WP

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu. Trwa śledztwo w sprawie niesłusznego skazania mężczyzny.

- Badane są nieprawidłowości dotyczące postępowania, które doprowadziło do skazania Tomasza Komendy, m.in. ustalamy, czy nie dochodziło do tworzenia fałszywych dowodów i zeznań, a także zatajania tych, które świadczyłyby o jego niewinności. A jeżeli tak, to kto za to odpowiada - powiedział "Gazecie Wyborczej" Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Jak podaje dziennik, powołany został grafolog. - Ma on stwierdzić autentyczność podpisów Tomasza Komendy na dokumentacji medycznej z okresu odbywania przez niego kary. Chodzi o odmowę wyrażenia zgody na przeprowadzenie badań lekarskich - tłumaczył Kopania.

WP

Zobacz też: Przełom w sprawie Tomasza Komendy. Rozmawialiśmy z jego obrońcą

Przesłuchanie za przesłuchaniem

Prokuratura sprawdza też, czy Komenda w zakładzie karnym był odpowiednio traktowany. Przesłuchuje prokuratorów, biegłych, współosadzonych. W sumie wezwano kilkadziesiąt osób.

WP

Sam skazany też przekazał śledczym, jak wyglądał jego pobyt w więzieniu. Teraz, jak powiedział Kopania, wezwania otrzymali współosadzeni Komendy, funkcjonariusze więzienni i wychowawcy.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP