Trwa ładowanie...
dvr5lfe

Nowe fakty ws. Smoleńska ustalił "Nasz Dziennik"

Podczas katastrofy polskiego Tu-154M w Smoleńsku na wieży kontrolnej lotniska Siewiernyj były cztery, a nie jak wcześniej podawano trzy osoby - dowiedział się "Nasz Dziennik".

dvr5lfe
dvr5lfe

Z zeznań ppłk. Pawła Plusnina, kontrolera wieży lotów w Smoleńsku i kierownika lotów tej wieży wynika, że podczas katastrofy w budynku przebywały cztery osoby. Oprócz niego, Wiktora Ryżenki i Nikołaja Krasnokuckiego w punkcie kontroli lotów był jeszcze pomocnik kontrolera lotów mjr Łubancew, występujący w relacji Plusnina też jako Łobancew.

Według relacji informatora "Naszego Dziennika", po katastrofie dwa odrębne zespoły śledczych - paradoksalnie - w tym samym czasie odbierały od jednego świadka dwa odrębne zeznania. Przesłuchanie podpułkownika Pawła Plusnina przez rosyjskich śledczych rozpoczęło się 10 kwietnia o godz. 16.00 czasu moskiewskiego i trwało do godz. 18.00. Czynności prowadził zastępca szefa wojskowego wydziału śledczego w obwodzie smoleńskim kpt. Agepiła. W tym samym czasie od godz. 15.30 do 18.00 tego samego świadka przesłuchiwał starszy śledczy wojskowego wydziału śledczego garnizonu smoleńskiego porucznik Macakow.

Żadne z zeznań nie było nagrywane, a taśmy rejestrujące pracę urządzeń na wieży zabezpieczyła Federalna Służba Bezpieczeństwa.

dvr5lfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvr5lfe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj